Novinky

App Store vydělal tento rok vývojářům 163 milionů dolarů. Google Play je na tom o poznání hůř

Obchod s aplikacemi pro iOS, App Store, je zlatý důl. Důkazem toho jsou nejnovější čísla a statistiky za rok 2018. 

App Store konkrétně vydělal vývojářům 163 milionů dolarů. Pro představu, za rok 2017 to bylo 143 milionů (v těchto číslech jsou zahrnuty zisky jak z aplikací a her, tak také z in-app nákupů). Pokud se podíváme na největší konkurenci v podobě Google Play, tak zde si vývojáři vydělali „jen“ 77 milionů dolarů za rok 2017 a 88 milionů dolarů za rok 2018.

iOS má u vývojářů prioritu

Takto nízké číslo má na svědomí zejména otevřenost systému Android, kde se dá téměř jakákoli aplikace velice lehce nelegálně stáhnout a vývojáři tak nemají moc velkou motivaci vytvářet aplikace pro tento systém a spíše se zaměřují na ziskovější iOS. Nelegálně stáhnout aplikaci samozřejmě v iOS nejde, respektive jde, ale celkem těžce (například přes jailbreak u starších zařízení).

Pokud se podíváme na konkrétní sekce, tak v App Store nejvíce „táhly“ kategorie, jako jsou Hry a poté Zdraví a Fitness. To, že jsou hry na prvním místě asi nikoho nepřekvapí – tato kategorie je totiž plná in-app nákupů, za které uživatelé utrácejí obrovské peníze.

Štítky

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close