AktualityNovinky

Aplikace pro iPhone 6s dokáže z displeje udělat váhu na ovoce

Před uvedením nových iPhonů s 3D Touch displejem se světu ukázal Huawei Mate S, který jako první smartphone na světě nabídl obdobnou technologii. Asijský výrobce se chlubil demo ukázkou, při které zařízení dokázalo zvážit pomeranč položený na zobrazovací panel. Bohužel to byla jediná funkce, na kterou dokázal jeho tým vývojářů přijít. Poměrně vtipným způsobem požádal odbornou veřejnost o sdělení nápadů, jak Force Touch displej smysluplně využít.

Nyní je obdobná funkce dostupná i pro iPhone 6s/Plus prostřednictvím aplikace od vývojáře Simona Gladmana. Ačkoliv samotná aplikace nedokáže zobrazit přesnou hmotnost, zvládá porovnat gravitační sílu vyvinutou na tlakové senzory. V praxi se jedná o zajímavou pomůcku či jako námět pro zpestření zábavy při posezení s přáteli.

Aplikace s žertovným názvem Plum-O-meter není v současné době dostupná oficiální cestou a její instalace je omezena pouze na přístroje s jailbreakem. Ačkoliv se může na první pohled zdát, že jde výhradně o nesmyslnou hříčku, názorně ukazuje možný potenciál displejů s vrstvou 3D/Force Touch. Je pouze otázkou času, kdy se objeví další aplikace, které tuto myšlenku dál rozvedou a přetransformují v užitečné nástroje.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button