Novinky

Aplikace, která svlékala ženy, je po jednom dni mimo provoz

Fenomén deepfake aplikací a dalších softwarových nástrojů se v budoucnu nejspíše stane velkým tématem. Umělá inteligence, která dokáže upravovat fotografie, má totiž obrovský potenciál. Už nyní je ovšem jasné, že se stane také předmětem vášnivých sporů. Některé případy užití této technologie jsou totiž přinejmenším kontroverzní. Jednou z nich je bezesporu také aplikace, která dokázala díky softwarovým úpravám svléknout postavu na fotografii. Představení aplikace vyvolalo ihned mimořádný rozruch.

 

Den po vyvolání obrovského povyku ovšem tým, který za aplikací stojí, oznámil, že svůj projekt ruší. Aplikace už tím pádem není dostupná ke stažení. Vývojáři si totiž podle svých slov uvědomili, že velmi podcenili možné důsledky a až nyní si uvědomili, že deepfake obrázky z aplikace mohou být velmi snadno zneužitelné. Tým přiznává, že software se i nadále nejspíše bude šířit neoficiálními cestami. To je však v rozporu se smluvními podmínkami. 

Apple je opět o krok blíž k tomu, aby se zbavil Intelu. Do svých řad najal klíčového inženýra z ARMu

Kontroverzní aplikace si včera povšiml magazín Motherboard. Nástroj DeepNude byl navržen tak, aby fungoval pouze na fotografie žen a byl dostupný pro operační systémy Windows a Linux. Bezplatná verze aplikace výslednou koláž opatřila vodoznakem, který na aplikaci odkazoval. Placená verze za 99 dolarů k fotografii přidala pouze malý vodoznak v rohu, který tak bylo možné jednoduše ořezat a dále šířit fotku, jako by byla pravá. 

Zdroj
TheVerge
Štítky

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close