Novinky

A je to venku: podívejte se, jak bude vypadat iOS 13

Necelý týden zbývá do dalšího svátku všech Apple fanoušků – vývojářské konference WWDC 2019. Vše tradičně odstartuje úvodní tisková akce, na níž Apple představí softwarové novinky v čele s novou verzí operačního systému iOS 13.

Redakci webu 9To5Mac se podařilo získat exkluzivní materiály v podobě několika screenshotů z iOS 13. S tím získáváme poměrně ucelený obrázek o tom, co nás příští pondělí čeká. V prvé řadě je třeba poukázat na přítomnost tmavého režimu (Dark Mode), který se konečně nastěhuje na displeje smartphonů od Applu. Tmavý režim je již nějakou dobu dostupný v macOS a proto bylo pouze otázkou času, kdy dorazí také na iOS.

Tato šikovná aplikace vám umožní rychle přepínat mezi Tmavým režimem v macOS Mojave

Tmavý režim naplno využije výhod OLED

Tmavý režim půjde aktivovat buď skrze Nastavení či zkratku v Ovládacím panelu, kde dostane samostatné tlačítko. Po jeho zapnutí se automaticky ztmaví Dock s oblíbenými aplikacemi a kompletně přebarví i rozhraní nativních aplikací a systémových nabídek. Na publikovaných screenshotech si můžeme prohlédnout, jak bude vypadat například aplikace Apple Music, které tmavě laděné prostředí opravdu sluší.

S příchodem Dark Mode je téměř jisté, že Apple bude vývojářům klást na srdce, aby svým aplikacím přidali také tmavý kabátek. Ostatně stejně to udělal již v případě macOS, kde v současné době již většina aplikací třetích stran Tmavý režim podporuje.

Přidání Tmavého režimu do iOS 13 je logickým krokem, o němž se spekuluje již delší dobu. V kombinaci s iPhone Xs / Xs Max (recenze) tak půjde naplno využít výhod OLED displejů, které při zobrazování černé barvy nespotřebovávají žádnou energii. Teoreticky by Dark Mode měl mít pozitivní vliv na výdrž akumulátoru a používání iPhonu v nočních hodinách.

Proměnou projde také aplikace pro vytváření a editaci screenshotů. Příjemným vylepšením se stane širší paleta nástrojů a rozmazané pozadí kopírující pořízený snímek. Příjemné osvěžení čeká také majitele iPadů, kteří se mohou těšit na zásadně přepracovanou aplikaci Připomínky. Za tohle vážně palec nahoru! Poslední únik odhaluje ikonu nové aplikace “Findy My“ (Najdi moje), která pravděpodobně sloučí aktuální aplikace Najít přátel a Najít iPhone do jedné.

Jak jsme nastínili v úvodu, představení iOS 13 očekáváme na úvodní konferenci, kterou Apple odstartuje letošní WWDC. První vývojářská beta verze by měla být okamžitě k dispozici. S veřejnou Public Beta verzí lze počítat o pár týdnů později.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close