Mac

Tato šikovná aplikace vám umožní rychle přepínat mezi Tmavým režimem v macOS Mojave

Tmavý vzhled (Dark Mode) se stal nejpopulárnější novinkou v operačním systému macOS Mojave. Bohužel má jednu chybu, která znepříjemňuje jeho používání. K jeho aktivaci je totiž nutné navštívit předvolby systému a následně nabídku s obecným nastavením. Kromě zdlouhavého přístupu tu je ještě jedna věc, na kterou si stěžuje početná část uživatelů.

Tmavý režim nedisponuje možností pro automatické přepínání v závislosti na denní době či předem nadefinovaného časového plánu. Stejná funkcionalita je přitom dostupná u režimu Night Shift, která po setmění automaticky přepne barvy do teplejších odstínů, které jsou šetrnější vůči zraku.

Tato skutečnost se zřejmě stala impulsem pro vývojáře, který stojí za aplikací NightOwl. Tento šikovný pomocník nahrazuje výše zmíněné nedostatky Tmavého režimu v macOS. Po nainstalování softwaru vám v horním menu přibude ikona sovy. Na ni stačí už pouze kliknout a vybrat si z několika možností.

Recenze macOS Mojave: noční režim a předzvěst budoucnosti jablečných počítačů

Kromě manuálního přepnutí si lze zvolit automatické zapnutí Tmavého vzhledu v závislosti na západu a výhodu slunce. Komu by tento stav nevyhovoval, může si nastavit vlastní časový rozvrh. Ačkoli se jedná o jednoduchý nástroj, autor si neodpustil alespoň jeden vtipný detail. Změna barevného rozhraní systému je doprovázena sovím houkáním.

V dalším nastavení lze upravit, zda se má aplikace například automaticky spustit po zapnutí počítače, kontrolovat dostupné informace či odesílat statistiky o používání. Opomenout nelze ani to, že aplikace NightOwl je zcela zdarma. Stáhnout si ji můžete z webu autora na tomto odkazu.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button