Novinky

27“ iMac se nástupce nedočká. Apple další generaci vůbec neplánuje, pozornost chce věnovat jiným modelům

Krátce po uvedení nového Mac Studio a Studio Display se Apple rozhodl v tichosti ukončit prodej 27“ iMacu s Intel procesory. To kromě jiného znamená, že pokud nyní zavítáte na web Applu, najdete zde již počítače výhradně s procesory řady Apple Silicon. Zájemci o takzvané All-in-One stroje tak mají na výběr pouze 24“ iMac s čipsetem M1, což vyvolává diskuzi nad tím, kdy se dočkáme varianty s větší úhlopříčkou displeje.

Řada uživatelů si totiž od jarní tiskové konference slibovala ohlášení nástupce 27“ iMacu, což se ovšem nakonec nestalo. Místo něho jsme se dočkali uvedení počítače Mac Studio a externího monitoru Studio Display. Ještě pár dní před premiérou se ovšem objevovaly spekulace, že Apple chystá nový iMac Pro, který bude cílit na profesionální klientelu.

Další iMac přijde na řadu nejdříve příští rok

Podle nejnovějších zpráv to ovšem vypadá, že v Cupertinu změnili taktiku a minimálně letos se žádného dalšího iMacu nedočkáme. Stejný zdroj dále uvádí, že Apple údajně pracuje na řadě nových Maců s novým čipsetem M2, který bude pohánět další generaci modelů MacBook Air, 13“ MacBook Pro a Mac mini. A pokud jde o iMac, společnost prý zatím ani neuvažuje o nástupci, který by nabídl prémiové řady procesorů.

Foto: Unsplash (autor: Jay Wennington)

Na základě dostupných indicií se nový iMac objeví nejdříve až v roce 2023. Opět má jít o model s 24“ displejem, což naznačuje, že půjde o základně vybavený počítač. Samozřejmě je třeba mít na paměti, že jde o neoficiální informace, nicméně zdroj, od kterého pochází, úspěšně předpověděl uvedení Mac Studio i Studio Display, což mu dodává na důvěryhodnosti. Apple se nyní chce údajně soustředit na propagaci již uvedených produktů a příchod dlouho očekávaného desktopu Mac Pro, který se opět popere o titul nejvýkonnějšího počítače pro běžné spotřebitele.

Další premiéra nových Maců má podle agentury Bloomberg proběhnout v červnu na vývojářské konference WWDC 2022 a poté v posledním čtvrtletí letošního roku.

Zdroj
9to5mac

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. To by je sakra zabilo, kdyby uvedli mac mini aspoň s M1 (M2?) Pro???? Nepotřebuju mac studio a mac mini s M1 je zase málo…

    1. Popravdě jsem na poslední keynote čekal, že Apple ukáže Mac mini s M1 Pro či M1 Max. Na druhou stranu Mac mini s M1 je hodně oblíbený počítač, takže lze očekávat, že s příchodem další generace SoC se určitě objeví nástupce s M2. 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button