Novinky

Zvýšená poptávka po iPhonech 12 se projevila na kvalitě ovzduší v čínských městech, kde má Apple své továrny

Analytici společnosti Morgan Stanley zveřejnili zprávu o narůstající průmyslové aktivitě v některých čínských městech. Údajně to má mít na svědomí vysoká poptávka po nových iPhonech 12. Informace vychází ze sledování dat kvality ovzduší ve městech, jako Zhengzhou, které je hlavním výrobním místem nových iPhonů.

Údaje o kvalitě ovzduší z neziskové platformy monitorující kvalitu vzduchu v Číně se zaměřují primárně na hladinu oxidu dusičitého, což je podle Evropské kosmické agentury klíčový ukazatel průmyslové aktivity. V porovnání s předchozími měsíci se kvalita ovzduší ve městě Zhengzhou, známém také jako “iPhone City“ výrazně zhoršila. To má podle analytiků na svědomí masová produkce iPhonu 12. Data od 26. října pak jasně ukazují, že průmyslová aktivita je v této oblasti daleko nad sezónními standardy.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Ruslan Botsyurko)

To mimo jiné potvrzuje další zprávy o tom, že iPhone 12 a iPhone 12 Pro si vedou daleko lépe, než se očekávalo. Poptávka ze strany uživatelů je natolik vysoká, že bylo nutné prodloužit dodací lhůty od klíčových partnerů Applu. Zatím to tedy vypadá, že letošní modelová řada iPhone 12 se Applu vážně povedla. Největším lákadlem se opět stal fotoaparát, který zejména v případě iPhone 12 Pro (recenze) patří mezi smartphonovou špičku. Opomenout nelze ani design kopírující kontury legendárního iPhonu 5/5s.

Zdroj
macrumors

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button