Novinky

Zpomalení výroby iPhonu X dopadá i na Samsung. Nemá komu prodávat displeje

Před nedávnem se na veřejnosti objevily zprávy, podle kterých se Apple rozhodl snížit výrobní plán svého nejdražšího iPhonu. Prodeje vlajkové lodě značky – iPhonu X – totiž před Vánoci nejspíše nebyly tak vysoké, jak společnost čekala a tím pádem zůstalo ve skladech Applu více kusů přístrojů, než se předpokládalo. To vedlo jeho výrobce ke snížení objednávek na polovinu. Zatímco dříve se mělo za to, že Apple v tomto čtvrtletí vyrobí 40 milionů kusů zařízení, nakonec jich z výrobních linek sjede o polovinu méně.

Tím však Apple způsobil nemalé potíže firmě, která je jeho největším dodavatelem a zároveň soupeřem. Jihokorejský Samsung totiž Applu dodává OLED displeje pro iPhony X. Protože však nakonec kalifornská značka odebere jen polovinu zvažované produkce, musí Samsung pro neprodané OLED panely narychlo hledat nové kupce. Původně totiž produkci OLED panelů ve svých továrnách kvůli uspokojení poptávky ze strany Applu zvyšoval.

Apple snižuje produkci iPhonu X. Mohou za to špatné prodeje

Samsung přitom není v jednoduché pozici. Výroba OLED obrazovek je totiž finančně náročná a proto spousta značek zůstává věrna LCD alternativně, která je rovněž schopna nabídnout slušné parametry. Vedle toho ovšem Samsung tlačí také levná konkurence z Číny, která tyto displeje dokáže vyrábět levněji. Podle dostupných informací už Samsung dodavatelem displejů pro příští generaci iPhonu nebude. Jeho místo by totiž měla převzít společnost LG, které Apple poskytne kapitál pro výstavbu nových výrobních kapacit.  

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button