Novinky

Apple snižuje produkci iPhonu X. Mohou za to špatné prodeje

Vzpomínáte ještě na loňský humbuk okolo nového iPhonu X (recenze)? Nespočet nových řádků, které informovaly snad o každé maličkosti výročního smartphonu se daly číst takřka na každém webu. Jak se ale zdá, předprodejní bublina pořádně splaskla. Ačkoli je běžné, že Apple vždy po vánočních svátcích snižuje výrobu nových iPhonů, tento rok je to více než obvykle.

Přestože je iPhone X napěchovaný nejnovějšími technologiemi, prodeje nenaplňují očekávání

Mohou za to především menší prodeje v předvánočním a vánočním čase, kdy lidé raději volili konvenční modely iPhone 8 a 8 Plus. Podle některých zahraničních novinářů je viníkem špatných prodejů i cena. Ta atakuje hranici 30 000 korun za základní variantu a to už rozhodně není málo. Přes nepříliš pozitivní zprávy pro celé prodejní oddělení Applu, si kalifornský gigant však i nadále udržuje výrobní cíl ve výši 30 milionů všech vyrobených iPhonů za čtvrtletí, což by mu mohla závidět nejedna zaběhlá společnost.

Překvapení? Podceňovaný iPhone 8 ovládl předvánoční trh

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button