Novinky

Zdražení iPhone 14 bude nakonec mnohem menší, než se původně očekávalo

Kvůli rostoucí inflaci a nedostatku čipů již spousta médií předpověděla, že letošní řada iPhone 14 bude oproti minulé generaci zdražovat. Toto zdražení bylo dle jejich informací navíc opravdu markantní, jelikož u modelů s přídavkem „Pro“ šlo až o 100 dolarový nárůst. Společnost Trendforce však avizovala, že na základě jejího průzkumu očekává mnohem menší nárůst, než se původně předpokládalo. Dle jejich slov totiž Apple bude raději hrát na jistotu s menšími nárůsty, aby od koupě neodradil spoustu potencionálních zákazníků. Trendforce poté uvádí, že nárůst ceny letošních modelů bude nakonec menší, přesně o 50 dolarů, což v hrubém přepočtu činí 1 200 korun.

Foto: gsmarena.com

Předpokládané americké ceny iPhone 14 a iPhone 14 Pro

  • iPhone 14: 749 $
  • iPhone 14 Max: 849 $
  • iPhone 14 Pro: 1 049 $
  • iPhone 14 Pro Max: 1 149 $

Inflace a nedostatek čipů však nejsou jediné důvody tohoto zdražení. Zejména „Pro“ modely se totiž mají dočkat výrazného vylepšení fotoaparátu, přepracovaného řešení pro Face ID a dle nových informací i větší kapacity úložiště u základní varianty. iPhone 14 Pro a Pro Max by totiž měly obsahovat 256GB úložiště již v základu. Všechna tato vylepšení logicky zdražují výrobu finálního produktu a jelikož si Apple nechce sáhnout do marže, tak samozřejmě raději navýší konečnou cenu pro zákazníka.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button