Novinky

Zásadní inovace, nebo další slepá ulička? LG představí novou koncepci smartphonu

Jihokorejská společnost LG hraje už několik let na trhu se smartphony spíše druhé housle. O modelech, které má v prodeji, se mluví a píše spíše sporadicky. Tentokrát se však LG pokusilo zaujmout veřejnost zcela novou koncepcí smartphonu. Oficiálně by se měl veřejnosti představit už za několik dní. Novinka by podle posledních informací měla nést označení Wing, tedy křídlo. Smartphone by měl dostat dosud nevídanou konstrukci. 

Půjde totiž o dvojici displejů, které se překříží to tvaru písmene T. Na jednom tak uživatel může pohodlně psát, zatímco druhá obrazovka nabídne mimořádně široké zobrazovací pole. LG už veřejnost podráždilo krátkým videem, kde ukazuje, jak bude unikátní mechanismus fungovat. Kromě dvojice obrazovek dostane očekávané zařízení také podporu sítí 5G, která se pomalu, ale jistě stává u vrcholných smartphonů standardem. Fotografické schopnosti novinky od LG bude hájit snímač s rozlišením 64 megapixelů. Stroj pak bude pohánět procesor Snapdragon 7-series. 

Už brzy bychom se mohli dozvědět, kdy proběhne představování nových Apple produktů 

LG Wing je součástí projektu, který firma nazývá Explorer Project, jehož cílem je vyzkoumat, kam posunout vývoj smartphonů. Ty totiž procházejí malou existenční krizí. Ač jsou jejích prodeje stále masivní, už několik let můžeme pozorovat, že výrobcům dochází dech. Přicházet s neustálými inovacemi je zkrátka pořád těžší. Někteří výrobci tak začínají svou pozornost pomalu přesouvat k jiným zařízením, u nichž existuje potenciál smartphone nahradit. Jiní zase nepřestávají zkoušel nové koncepce používání chytrého telefonu. To je případ právě LG Wing. Uvidíme, jak se mu v reálném světě bude dařit. 

Zdroj
TheVerge

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button