Novinky

Září není nikdy dost daleko: Apple už se připravuje na příchod iPhonu 13, opět vsadí na foťák

Nová generace iPhonů začínající číslem 12 (recenze iPhonu 12 Pro) se sotva zabydlela na pultech obchodů, když respektovaný analytik Ming-Chi Kuo ve své poslední zprávě pro investory začal rozebírat detaily ohledně iPhonu 13. Životní cyklus spotřební elektroniky je neúprosný, takže Applu a jeho partnerům nezbývá nic jiného než se pilně připravovat na příchod příští generace jablečného smartphonu. Kuo víceméně potvrzuje to, o čem se spekulovalo už dříve.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Ruslan Botsyurko)

Applu nejspíše vyhovuje schéma čtveřice modelů s rozdílnou velikostí obrazovky a dvěma stupni výbavy. Proto se čtyři iPhony objeví také v příštím roce. Kuo věří tomu, že novinky kalifornská společnost představí klasicky v září. Srovná se tak letošní anomálie, kdy netrpělivě vyhlížená zařízení ukázal světu až s měsíčním zpožděním. Kuo dále píše o tom, že největším esem v rukávu se u nových iPhonů stane opět fotoaparát. Zatímco letos dostala kompletní modelová řada stejný ultraširoký snímač, příští rok Apple svým modelů, už stejnou měrou nadělovat nebude.

Bezdrátová nabíječka MagSafe Duo pózuje na prvním videu

iPhone 13 Pro a iPhone 13 Pro Max by totiž měly dostal lepší zadní snímače než základní modely. Zatímco v ultraširokém snímači iPhonu 12 bychom našli pět čoček, příští rok Apple v jeho útrobách najde místo pro jednu čočku navíc. iPhone 13 Pro navíc přinese i novinku v podobě proměnlivého autofocusu. Apple hodlá do vylepšené soustavy snímačů vložit takovou důvěru, že iPhone 14 o rok později by v tomto ohledu neměl přinést žádnou změnu. Kuo také předpokládá, že Apple u svých dodavatelů objedná pro zahájení prodeje ještě větší množství kusů, než tomu bylo letošní rok.

Zdroj
AppleInsider

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button