Novinky

Z továrny Applu unikly výkresy iPhone 12 Pro. Ty odhalují nový design a řadu dalších novinek

Po letech konečně nový design

Každý výrobce věnuje velkou pozornost tomu, aby chystané novinky udržel co nejdéle pod pokličkou. V případě obřích korporátů, jako je Apple, však jde o nelehký úkol, který je téměř nemožné splnit. Jakmile do vývoje vstoupí větší množství lidí a externích subjektů, téměř vždy se najde někdo, komu se takříkajíc nechce držet jazyk za zuby. Své by o tom mohl vyprávět známý leaker Max Winbach, který se tak dostal k CAD návrhům připravovaného modelu iPhone 12. Ve spolupráci s YouTube kanálem EverythingApplePro se rozhodli schéma iPhonu 12 použít k vytisknutí makety na 3D tiskárně a natočit podrobné video.

Zdroj: Jonas Daehnert

Uniklá schémata údajně pochází z továrny Foxconnu, která byla pověřena výrobou předprodukčních prototypů. A jelikož návrh iPhonu 12 (Pro) stále není hotov, existuje také možnost, že finální produkt ponese drobné odlišnosti.

Konečně tenčí rámečky a nový design

Displej nabídne 6,7“ úhlopříčku a stejně jako u předešlých modelů se bude jednat o OLED panel. Také to vypadá, že iPhone 12 bude o něco širší a vyšší. Mnohem zajímavěji ovšem vypadají rámečky displeje, které jsou mnohem tenčí než u loňské generace. Tloušťka rámečků je zhruba o 40 % menší, takže lze očekávat navýšení poměru využití čelní plochy displejem.

Zmínit si zaslouží také subtilnější výřez v horní části obrazovky. Apple tak nejspíše přišel na způsob, jak udělat Face ID modul kompaktnější. Uniklé rendery zároveň potvrzují změny v designu, který se přiblíží novému iPadu Pro.

Opomenout nelze ani zadní stranu, kde se nachází hlavní fotoaparát. Hnízdo se třemi objektivy letos doplní LiDAR, což je stereoskopický snímač okolního prostředí. Jeho hlavní úlohou bude lepší zpracování prostoru v aplikacích pro rozšířenou realitu a samozřejmě pomůže také při fotografování.

Zdroj: Jonas Daehnert

Na renderu se ovšem objevil další doposud neznámý prvek na pravém boku. Ten až nápadně připomíná Smart Connector, jaký lze nalézt u nejnovějších iPadů Pro. Není tak vyloučeno, že Apple společně s iPhonem 12 Pro představí také speciální příslušenství.

Přes údajné zpoždění vývoje je debut iPhonu 12 tradičně očekáván v září letošního roku. Kromě 6,7“ varianty iPhonu 12 Pro Max budou k dispozici také dva další modely s úhlopříčkami displejů 6,1 a 5,4 palce.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close