Novinky

YouTuber poslal Timu Cookovi AirTag. Ten se mu nakonec vrátil s dopisem

Dlouho očekávané lokátory AirTags byly představeny kalifornským gigantem v dubnu letošního roku. Mezi nejlepší funkce AirTagu patří jednoznačně přesnost na 0,1 metru díky UWB, ochrana proti úmyslném sledování a třeba režim ztraceného předmětu. V naší recenzi si ostatně můžete o tomto drobném a zároveň užitečném gadgetu přečíst to nejdůležitější. Od vydání tohoto zařízení se ovšem našlo i několik uživatelů, kteří přišli s opravdu kreativním využitím.

YouTubera MegaLag napadlo, že by mohl poslat AirTag na tři různá místa. Jeden do Serverní Koreji, druhý Elonu Muskovi do SpaceX a třetí Timu Cookovi. Celý příběh je celkem dlouhý a autor ho rozporcoval do dvou videí. Cesta tří AirTagů začala na frankfurtském letišti, kde si jej převzala expediční společnost. Aplikace Najít byla celou dobu schopna monitorovat polohu všech tří lokátorů.

AirTag, který směřoval do SpaceX za Elonem Muskem svou poslední polohu, po dvou týdenním čekání v kancelářích SpaceX, zaznamenal na skládce v blízkosti města Castaic v Kalifornií. Další AirTag poslaný do Severní Koreji do cílové destinace nikdy nedorazil. AirTag byl sice dopraven do Severní Koreji, kde ale nemohl odeslat svojí polohu do aplikace Najít kvůli místním omezením.

Zdroj: MegaLag

AirTag poslaný Timu Cookovi jako jediný získal pozornost zaměstnanců. V Apple Parku byl 6 týdnu, než ho Apple poslal zpátky do Frankfurtu. AirTag ale nepřijel sám, zaměstnanec Applu k němu přiložil dopis. V dopise asistent Tima Cooka vysvětluje, že Cook dostává desítky dopisů denně a nemůže na ně odpovídat sám. V dopise dále Michael říká, že jsou rádi, když vidí podobně zajímavé projekty, v nichž hrají AirTagy hlavní roli. I když AirTag neviděl sám Tim Cook, je zajímavé, že někdo tento balíček převzal, napsal dopis a poslal zpátky. 

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button