NovinkyVidea

Xiaomi 12 Pro: prémiový Číňan s nekompromisní výbavou (video)

Čas od času je dobré vylézt ze zlaté klece Applu a podívat se, jak to vypadá u konkurence. Když se mi proto naskytla možnost si na pár týdnů vyzkoušet Xiaomi 12 Pro, řekl jsem si – proč ne. Vyzkoušet se má přeci všechno. Upřímně to nebyl první Android, který jsem nosil v kapse, ale už je to pěkný pár let, takže jsem byl celkem zvědavý na to, kam se tato platforma posunula.

Přestože jsem „Apple positive“ a miluji vše, co s touto značkou souvisí, rozhodně to neznamená, že patřím do kategorie fanatiků, kteří uznávají pouze produkty s puncem „Designed by Apple in California“. Obecně miluji technologie všeho druhu a vzývat jednu značku mi přijde stejně krátkozraké, jako vybírat si partnera podle toho, jestli má rád stejnou omáčku ke špagetám jako vy. Testování jsem se proto snažil pojmout s maximálně objektivním přístupem a záměrně se vyvaroval srovnání s iPhone 13 Pro Max, který používám jako můj hlavní smartphone.

Přeci jen iOS a Android jsou dvě zcela odlišné platformy a vůbec, iPhone 13 Pro a Xiaomi 12 Pro míří na dvě různé kategorie uživatelů. Pokud totiž chcete iPhone, tak  pravděpodobně víte proč, a to samé platí v případě Androidu.

Snapdragon 8 Gen 1 a bleskurychlé nabíjení

Xiaomi 12 Pro je vlajková loď výrobce a tomu odpovídá také hardwarová výbava, která staví na čipsetu Snapdragon 8 Gen 1, který doprovází 12 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. Za naprostou lahůdku lze považovat 6,73“ LTPO AMOLED displej s rozlišením 1 440 x 3 200 pixelů. To nejlepší na něm ovšem je, že zvládá zobrazit 10bitové barvy a nabízí svítivost až 1 500 nitů. Pro lepší ilustraci, podobnou svítivost má XDR panel v novém MacBooku Pro.

Další zajímavou funkcí je podpora ultra rychlého nabíjení. V balení totiž najdete 120W adaptér, se kterým Xiaomi 12 Pro nabijete z 0 na 100 % za přibližně 20 minut. Fajn vychytávkou je také reverzní nabíjení, kdy na zádech smartphonu můžete bezdrátově nabíjet například sluchátka či hodinky. Kéž by něco takového uměl také iPhone. Opomenout nelze ani trojitý fotoaparát, který podává nadprůměrné výsledky za každé situace. Skvěle si vede také při natáčení videa, kdy máte navíc k dispozici celou plejádu nejrůznějších filmařských režimů.

Xiaomi 12 Pro recenze
Foto: Richard Streit

Pokud se na Xiaomi 12 Pro podívám s odstupem, jde o velmi dobře vybavený smartphone. Je pouze škoda, že Xiaomi u něj nasadilo možná až příliš sebevědomou cenu. Ostatně blíže to vysvětluji v přiloženém, kde se dozvíte všechny podrobnosti a zkušenosti, které jsem nasbíral během dvoutýdenního testování.

Pokud si nechcete nechat ujít moje další videa, nezapomeňte se přihlásit k odběru YouTube kanálu. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button