Mac

Vyzkoušejte nový přehrávač IINA pro macOS. Přehraje vše a ještě k tomu skvěle vypadá

Před pár dny se na internetu objevil projekt multimediálního přehrávače pro systém macOS, který si zakládá zejména na designu. To ale neznamená, že by byl přehrávač technologicky a funkčně pozadu – dokáže konkurovat zavedenému VLC a přehraje tak téměř cokoli.

Přehrávač IINA si můžete stáhnout na oficiálních stránkách vývojářů a to zcela zdarma. IINA by měl fungovat bez nějakých větších problémů, ale je dobré mít na paměti, že se jedná stále o beta verzi. Z osobní zkušenosti ale mohu potvrdit spolehlivost, rychlost a na žádné chyby jsem nenarazil. 

Takový hezčí VLC Player

Největší přidaná hodnota je samozřejmě v tom, že IINA přehraje drtivou většinu video formátů a to včetně externích titulků. Skvělá je také možnost přehrávat YouTube videa, která v přehrávači vypadají opravdu luxusně a zážitek je tak zcela jinde, než na klasickém webu YouTube, na kterém máte reklamy a mnoho dalšího postranního obsahu, který vás může rušit. 

Krásný je poté minimalistický vzhled, kde máte jen to nejnutnější a celkově vypadá přehrávač opravdu hezky.

IINA také podporuje Dark Mode, co se hodí zejména ve večerních hodinách, dále Touch Bar u MacBooků Pro, Picture in Picture mód a mnohé další funkce. 

Marek Smékal

Jsem dlouholetý jablíčkář, trochu geek a mám rád jablečný džus. Začínal jsem na původním iPadu a můj první iPhone byl 4S. Mám rád focení a zkouším různé fotografické aplikace, ve volném čase píšu články a bleskovky, nebo hraji videohry na Xboxu. Baví mě také sebevzdělávání a timemanagement. Apple produkty používám asi od roku 2009 a stále baví :) #ApplePower

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button