Novinky

Vítej zpět, starý MacBooku Pro. Ukradený nákres prozrazuje, že Apple chystá návrat před rok 2015

Už několik měsíců se mluví o tom, že chystaná aktualizace MacBooku Pro bude letos poměrně zásadní. Pár let poté, co Apple u svých špičkových notebooků razantně seškrtal dostupné konektory a horní řadu funkčních kláves nahradil Touch Barem, se v Cupertinu údajně chystají zařadit zpátečku. Na veřejnost totiž prosakují zprávy o tom, že nový MacBook Pro opět nabídne poměrně širokou nabídku konektorů, přestane nabízet Touch Bar a vrátí nabíjecí klasiku jménem MagSafe. Zní to docela šíleně. Apple si totiž za zpočátku kontroverzními změnami obvykle stojí. Třeba audiokonektor pro sluchátka se do iPhonu nikdy nevrátil.

Zdroj: 9to5mac

Tentokrát ale kritické hlasy značka vyslyší. Společnosti Quanta, která spolupracuje s Applem, byly skupinou hackerů odcizeny nákresy připravovaného MacBooku Pro, které všechny tyto spekulace potvrzují. Počítač má místo Touch Baru klasické klávesy, staronový nabíjecí konektor i další porty. MacBook Pro by se tak podle těchto nákresů měl vrátit k HDMI a čtečce paměťových karet. Jde o zdířky, jejichž absence byla předmětem největší kritiky. MacBook Pro si ale uchová minimálně dvojici USB-C vstupů.

iPad Pro nezůstane jediným produktem s XDR displejem. Brzy jej doplní 14“ a 16“ MacBook Pro

Když obvykle čteme podobné spekulace, bývá jejich zdrojem zpravidla někdo, kdo je úmyslně vypustil do světa. Tentokrát je to trochu jinak. Dokumentace totiž unikla v rámci vydírání společnosti Quanta. Nezbývá tedy než doufat, že padouši budou dopadeni a po zásluze potrestáni. Získané informace ale odpovídají tomu, co už dříve říkali ostatní. O tom, že MacBook Pro zařadí zpátečku už psal i Ming-Chi Kuo. Vypadá to tedy, že MacBook s větší nabídkou konektorů se letos na podzim skutečně stane realitou.

Zdroj
macrumors
Štítky

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close