Novinky

Vydrží víc iPhone 11 Pro Max nebo Samsung Galaxy Note 20 Ultra? Drop Test odhalil, kdo má lepší konstrukci

Pokud se alespoň trochu zajímáte o dění ve světě smartphonů, jistě vám neuniklo, že Samsung uvedl zbrusu nový model. Jde o Samsung Galaxy Note 20 Ultra, který rázem zaujal pozici jedno z nejlépe vybavených smartphonů současnosti. S uvedením jihokorejské novinky na pulty prodejců se pochopitelně začínají objevovat také nejrůznější testy a srovnání.

Zdroj: Samsung

A jak už to ve světě chytrých telefonů bývá, netrvalo dlouho a máme tu první test odolnosti. Vlastní Drop Test se rozhodl publikovat také populární Youtube kanál PhoneBuff, který jej pojal jako srovnání s iPhone 11 Pro Max.

Stejně jako Apple i Samsung používá odolná skla Gorilla Glass od společnosti Corninng. V případě Samsung Galaxy Note 20 Ultra došlo na implementaci poslední generace tvrzeného skla Victus, které má být opět o něco trvanlivější a především odolnější než předchozí verze.

V první části testu se oba smartphony vydaly k zemi zadní stranou napřed a to z výšky 1,5 metru. Následovaly pády na rohy a nakonec i na samotný displej. Z podstaty použitých materiálů je jasné, že ani jeden smartphone neodešel bez ztráty kytičky. V konečném srovnání se však vítězem stal Samsung Galaxy Note 20 Ultra, který po sérii tvrdých dopadů stále fungoval. Novinka od Samsungu zároveň působila o poznání méně otlučeným dojmem než iPhone.

Je ovšem férové dodat, že na rozdíl od Samsungu Galaxy Note 20 Ultra je iPhone 11 Pro vybaven starší verzí skla Gorilla Glass 6. Smysluplnější tedy bude srovnání Galaxy Note 20 Ultra s chystaným iPhonem 12 Pro Max, jehož premiéra se odehraje začátkem září.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button