Novinky

Volvo Polestar 2 se odhaluje na prvním snímku. Chce se stát přímou konkurencí pro Tesla Model 3

Automobilový průmysl zažívá v posledních letech poměrně divoké období. Může za to především vlna elektromobilů, které se těší čím dál větší oblibě. Za etalon této kategorie jsou považovány vozy s logem Tesla, ovšem ani tradiční výrobci nechtějí zůstat ve stínu. Nesmělé ambice již několikrát vyjádřila automobilka Volvo, která chce v horizontu příštích let přejít výhradně na modely poháněné elektřinou.

K realizaci této myšlenky hodlá využít svou divizi Polestar. Dříve samostatná společnost je nyní součástí švédské automobilky, která se snaží jít s dobou a do svých modelů integruje ty nejmodernější technologie.

Novinkou pro letošní rok se má stát elektromobil Polestar 2, který se postaví do ringu proti Tesla Model 3. Marketingové oddělení již vypustilo první upoutávku v podobě snímku odhalující zadní partie vozu. Ten toho sice příliš neprozrazuje, ovšem v kombinaci s dalšími informacemi odhaluje alespoň základní kontury.

V případě Polestar 2 půjde o fastback, který nabídne pro Volvo typický design stavící na ladných linkách. Výkon má činit až 400 koní a na jedno nabití ujede necelých 500 kilometrů. Vedení značky se též pochlubilo, že ve výbavě nebude chybět rozhraní Google HMI s podporou hlasového asistenta.

Produkce Polestar 2 je naplánována na průběh letošního roku, hned po zahájení prodeje hybridního Polestar 1. Koncová cena má být v podobné relaci, jako u Tesla Model 3, tedy okolo 900 tisíc korun. Záležet samozřejmě bude na doplňkové výbavě, která finální cenu vozu může citelně navýšit.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close