Novinky

Volkswagen a Google uzavřeli partnerství. S pomocí kvantových počítačů chtějí vyvinout lepší baterie pro elektromobily

Kvantové počítače začínají být všudypřítomné. Ať už jde o velké či malé firmy, všichni se snaží nalézt způsoby, jak tuto technologii smysluplně využít k nalezení odpovědí na nejrůznější otázky. Microsoft pro tyto účely představil nový kódovací jazyk, Intel ukázal zbrusu nové čipy a vědci celou řadu nejrůznější výpočetních aplikací. Do elitní skupiny se nově zařadila také automobilka Volkswagen, který oznámil spolupráci se společností Google. Cílem jejich snažení je komplexní výzkum za pomoci kvantových počítačů a umělé inteligence, na jehož konci má stát nová generace efektivnějších akumulátorů pro elektromobily.

Obě společnosti také chtějí pracovat na optimalizaci provozu a nových strojírenských procesech. Oznámení o spolupráci se uskutečnilo při příležitosti akce Web Summit 2017 v Lisabonu. Inženýři z Mnichova a San Francisca se nyní budou soustředit na vývoj univerzálního kvantového počítače, který bude vhodný pro daný typ výpočetních operací.

Kvantová technologie otevírá nové rozměry a představuje rychlé řešení pro budoucí témata,“ uvedl generální ředitel společnosti Volkswagen Martin Hofmann ve svém prohlášení. „U Volkswagenu se snažíme být mezi prvními, kteří používají kvantové výpočty pro firemní procesy. Díky naší spolupráci s Google jsme podnikli velký krok k nově vytyčeným cílům.“ Podrobnější informace o výzkumu prozatím chybí, nicméně není těžké odhadnout, kam směřuje. Dojezd elektromobilů stále patří mezi jejich nejpalčivější problémy. Pokud se VW podaří tento neduh odstranit a výrazně navýšit dojezd na jedno nabití, rázem se stane lídrem, jehož modely získají značný náskok před konkurencí.

První dojmy z Tesla Model X 100D: vlk v rouše beránčím

V našem dalším videu se podíváme na zoubek o trochu větší hračce, než je u nás zvykem. Tentokrát jsme si vzali do parády Tesla Model X 100 D, která se pyšní titulem prvního elektrického SUV na světě. Jak na nás tento 2,5 tuny vážící kolos zapůsobil a jaké v nás zanechal dojmy, vám prozradí naše video.

Zdroj

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close