Novinky

Vision Pro se potýká s prvními problémy. Na obličeji zanechává nehezké stopy

Přestože Apple Vision Pro zamíří do prodeje až příští rok, pár vybraných šťastlivců si mohlo tuto novinku již vyzkoušet. Apple totiž vybral několik novinářů, kterým na konferenci WWDC 2023 dovolil, aby si Vision Pro na několik desítek minut nasadili na hlavu a prozkoumali, co jejich nejmodernější gadget umí.

Apple opět mění svět, tentokrát doslova. Vše, co potřebujete o Vision Pro vědět

V zásadě všichni recenzenti se shodli na tom, že Vision Pro může právem aspirovat na titul přelomového produktu. Kvalita zobrazení je údajně špičková a celkový zážitek je mnohem dál, než co nabízí veškerá konkurence. Aby také ne, když jde o zařízení s cenovkou 3 500 dolarů. Přesto se však objevily první zmínky o problémech spojených s ergonomií.

Jmenovitě jde o editorku z Wall Street Journal, Joanna Stern, která reportovala hned několik věcí, které jí na Vision Pro vadily. Po zhruba půlhodinové prezentaci si postěžovala na vyšší hmotnost a otlaky v oblasti nosu a čela. Apple na tuto reakci stihl velmi promptně zareagovat s oficiálním vyjádřením. V něm stojí, že zmíněné otlaky mohla způsobit nevhodně zvolená velikost těsnění „Light Seal“. Redaktorka si dále postěžovala na pocity nevolnosti, což je ovšem typický jev, s jímž se potýká většina nových uživatelů AR/VR headsetů. Jakmile si totiž člověk na pobyt ve virtuálním prostředí zvykne, točení hlavy či nevolnost kompletně zmizí a vrací se pouze v minimu případů.

zdroj: WSJ / YouTube

Apple zároveň dodal, že až Vision Pro zamíří do prodeje, uživatelé si budou moci vybrat mezi několika velikostmi Light Seal. To znamená, že každý zájemce si bude moci vybrat přesně ten typ popruhu, který mu bude nejlépe sedět na obličeji.

Jakkoli může zkušenost Joanny Stern znít překvapivě, je dobré si uvědomit hned několik faktů. Apple na WWDC2023 prezentoval předprodukční prototypy headsetu. Všechny testovací kusy byly navíc vybaveny jedinou velikostí popruhů, takže je logické, že ne každému musel zvolený typ vyhovovat.

Jak známe Apple, tak ergonomii u Vision Pro jistě věnoval potřebnou pozornost. V jistém smyslu jde o obdobnou situaci jako v případě AirPods, které sedí většině uživatelů, ale zároveň se najde také pár jedinců, kterým tato sluchátka notoricky padají z uší. Lze tedy předpokládat, že něco podobného nastane také u headsetu, byť zrovna v tomto případě si troufám tvrdit, že půjde o naprosté výjimky.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button