iOSNovinkyWatch

Věděl Steve Jobs o vývoji Apple Watch?

Apple Watch jsou prezentovány jako první produkt v éře společnosti, na jehož vývoji se nepodílel zesnulý Steve Jobs. Podle dlouholetého zaměstnance Applu však Steve o chystaných hodinkách věděl. Tato informace vyplula na povrch v průběhu konference, která byla výhradně věnována Apple Watch. To je ovšem v přímém rozporu s tvrzením, které prohlásil Jony Ive a jeho kolega Alan Dye.

watch

Tim Bajarin pro Apple pracoval více než třicet let a během své kariéry se dostal do úzkého kontaktu se Stevem Jobsem. Bajarin bohužel již neprozradil, do jaké míry byl Jobs seznámen s rozpracovaným projektem. S ohledem na stáří celé události mohlo jít pouze o hrubý nástin produktu, jehož konečnou podobu neznal ani samotný Tim Cook a ani nikdo další.

steve-jobs

Jony Ive se v minulosti nechal několikrát slyšet, že na Apple Watch začala pracovat až po Jobsově smrti. Krátce na to dal dohromady úzký tým designérů, kteří začali vymýšlet konkrétní produkt. Ať už je pravda kdekoliv mezi oběma tvrzeními, Steve Jobs neměl žádný vliv na finální podobu a funkce hodinek. Přirozený vývoj mobilní elektroniky směřoval k nositelným zařízením již delší dobu a proto se nedá vyloučit, že první návrhy Apple Watch jsou starší než si všichni myslí.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button