Novinky

V Číně se s tím nemažou. Tamní výrobci už začali nabízet kopii iPhonu 11

Stejně jako s každodenním východem slunce lze počítat také s tím, že v září přijdou nové iPhony. Apple sice pozvánky na konferenci rozesílá pouze pár týdnů před jejím konáním, ovšem nikdo nepochybuje, že by se letos něco změnilo. To znamená, že do keynote zbývají ještě tři měsíce spekulací a dohadů.

Jelikož se tu bavíme o jednom z nejlépe prodávaných smartphonů na světě, Apple musí mít touto dobou již zcela jasno v tom, jak bude iPhone 11 vypadat a postupně připravovat výrobní linky na masovou produkci. Tomu nasvědčují již několikrát propírané úniky designu a technických nákresů.

Toho se tradičně jali využít čínští výrobci, kteří na nic nečekají a do světa rovnou vypálili první klon iPhonu 11. Důkazem je nedávno publikované video, na němž je zachycena kopie iPhonu 11 Max. Soudruzi z Číny se tentokrát opravdu pochlapili a klon vybavili uživatelským rozhraním, které zdařile kopíruje prostředí z iOS. Samozřejmě se jedná o grafický kabátek, který pouze překrývá operační systém Android.

https://youtu.be/D5MzfBOb1Wc

Zmínit si zaslouží také konstrukce, kde si nelze nevšimnout masivního modulu zadního fotoaparátu, který se chlubí trojicí objektivů. Pokud tedy máte v nejbližší době cestu za Velkou čínskou zeď, dost možná narazíte na místních tržnicích na prodejce, kteří budou nabízet právě tuto kopii doposud nepředstaveného iPhonu 11.

Přiložené video již pár hodin koluje na sociálních sítích, kde se k němu vyjadřují zástupy uživatelů. Většina z nich odsuzuje zadní batůžek s fotoaparátem, který titulují nepříliš lichotivými výrazy. Zbylá část publika pak stále doufá v zázrak, respektive věří, že Apple si design letošních iPhonů uhlídal a v září nás nakonec příjemně překvapí.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close