Novinky

Uznávaný fotograf si mohl s předstihem otestovat iPad Pro s M1 procesorem. Co na něj říká?

Tento týden se začaly objevovat první recenze nového iPadu Pro s M1 procesorem. Mezi první šťastlivce se tradičně zařadil také toulavý fotograf Austin Mann, který má to štěstí testovat v předstihu většinu novinek z dílny Applu. Na svém blogu proto publikoval poměrně rozsáhlou recenzi, která rozebírá iPad Pro 2021 z pohledu fotografa, který je většinu času na cestách.

Foto: Austin Mann

Mann se rozhodl iPad Pro s M1 čipsetem proklepnout během své cesty do národních parků Great Sand Dunes a Monument Valley. Součástí testu bylo také porovnání displeje 12,9“ iPadu Pro s profesionálním monitorem Pro Display XDR.

Jedna z pasáží článků popisuje situaci, kterou zná snad každý fotograf. Jde o probírání snímků, které může být za určitých okolností dosti zdlouhavou a poněkud otravnou záležitostí. To ovšem neplatí v případě iPadu Pro s M1, na kterém je listování mezi stovkami 64Mpx snímků v RAW formátů stejně plynulé, jako byste si prohlíželi galerii fotek ve vašem iPhonu.

iPad Pro může být lepší volbou než MacBook Pro

Austin Mann se podíval blíže také na displej 12,9“ iPadu Pro s XDR technologií. Dle jeho slov je obrazová kvalita prakticky totožná s tím, co nabízí monitor Pro Display XDR. Při detailním porovnání nabízí iPad Pro dokonce o něco lepší sytost a kontrast. To je naprosto zásadní informace pro všechny profesionální uživatele, kteří potřebují ke své práci co nejlepší barevné podání obrazu. Mann ocenil kromě brutálního výkonu a displeje také možnost varianty s 5G konektivitou, která je velmi užitečným benefitem.

Foto: Austin Mann

Je naprosto evidentní, že nový iPad Pro s M1 procesorem se Applu náramně povedl a v jistém ohledu může být lepší volbou než nový MacBook Pro. V jeho prospěch hraje především displej s technologií XDR, kterou ocení zejména uživatelé z řad fotografů a tvůrců pracujících s videem. Pokud se navíc potvrdí zvěsti o tom, že iPadOS 15 přinese ještě užší přiblížení k macOS, dost možná nebudeme daleko od naplnění vize Applu, v níž iPad figuruje jako nástupce osobního počítače.

Celou recenzi na iPad Pro 2021 od Austina Manna si můžete přečíst zde.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button