Novinky

Uznávaná laboratoř otestovala fotoaparát v iPhone Xs Max. Je opravdu nejlepší na světě?

Po hodnocení spotřebitelské organizace Consumer Reports (článek zde) se do testování iPhone Xs (Max) pustili také inženýři z DxOMark. Předmětem hloubkové analýzy se stal duální fotoaparát, který se chlubí řadou zajímavých parametrů. Přes veškerou snahu Applu se nejnovější iPhone nedostal na pomyslný vrchol žebříčku, kterému stále kraluje čínský Huawei P20 Pro.

V DxOMark při testování zjistili, že iPhone Xs Max nabízí vynikající kvalitu fotografií a videa. Pochvalu si odnesl především za široký dynamický rozsah a silnou dávku detailů. Automatika také velmi dobře upravuje hodnoty expozice a barevného podání. Hodnocení neunikla ani funkce Smart HDR, která zvládá vskutku efektivně zpracovávat obrazová data ve všech myslitelných podmínkách.

 

Králem fotomobilů zůstává Huawei P20 Pro

Ačkoli si Phone Xs Max odnesl velmi dobré hodnocení a skóre 105 bodů, stále ztrácí na Huawei P20 Pro, který získal o čtyři body více. V DxOMark dospěli k závěru, že nejnovější iPhony mají jeden z nejlepších mobilních fotoaparátů, které kdy testovali. Zároveň poukázali na citelné vylepšení vůči loňskému iPhonu X (recenze). Mírné zaváhání se objevilo při testování v horších světelných podmínkách, kdy iPhone Xs Max vykazoval o něco více digitálního šumu než jeho přímá konkurence.

Na hodnocení duálního fotoaparátu se podílelo několik kvalifikovaných specialistů, kteří s iPhone Xs Max pořídili více než 1500 fotografií a několik hodin videozáznamu. Kromě kontrolovaných laboratorních podmínek byly do recenze zahrnuty výstupy z přirozených exteriérů a interiérů. K pořizování snímků a videa pak byla použita nativní aplikace fotoaparátu v operačním systému iOS. Více o samotné metodice si můžete přečíst zde.

Zdroj
MR
Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close