Novinky

iPhone Xs nabízí skvělý fotoaparát a výdrž. Na Galaxy Note 9 to ale nestačí

Po uvedení nejnovějších iPhonů se každoročně strhne obrovská mediální lavina. Série nejrůznějších testů, rozbory iPhonu nebo celkové zkušenosti a dojmy plní technologické weby dlouhé týdny. Jednou z neznámějších společností, která nové produkty rok co rok testuje, je americká spotřebitelská organizace Consumer Reports. Ta si i letos vzala na paškál nejnovější iPhone Xs a Xs Max. A jaké jsou výsledky?

Baterie: menší kapacita, větší výdrž

Nejvýraznějšího zlepšení letošních iPhonů se dočkala baterie. Přesto, že její kapacita u modelu Xs klesla o 58 mAh oproti loňskému iPhonu X, Phil Shiller na zářijové konferenci prozradil, že výdrž iPhonu Xs by měla být minimálně o 30 minut delší. Větší iPhone Xs Max si podle slov marketingového ředitele měl polepšit až o 1,5 hodiny. A realita je podle Consumer Reports ještě lepší. Podle testu (naprogramovaný sled úkolů, jež odráží běžný den většiny uživatelů), který nezávislá spotřebitelská organizace praktikuje u všech nových produktů, trvalo vybití iPhonu Xs 24,5 hodiny. U většího – iPhonu Xs Max se redaktoři dostali až na 26 hodin trvalého provozu. To je v porovnání s loňským iPhonem X, který nepřekonal hranici 19,5 hodiny, opravdu značný pokrok.

Co je ale doslova utrpením a ostudou nejnovějších smartphonů z dílny kalifornského výrobce, je doba nabíjení. S dodávanou 5W nabíječkou se iPhone Xs z 0 na 100 procent nabije za 195 minut. iPhone Xs Max pak potřebuje ještě o 20 minut delší dobu. Taková čísla jsou  porovnání s konkurencí opravdu žalostná (Samsung Galaxy Note 9 se nabije za 105 minut). Zvláště když vezmeme v potaz možnost rychlonabíjení, které Apple od minulého roku nabízí. Proč tedy v základním balení iPhonu z roku 2018 pořád nalézáme nedostačující 5W napájecí adaptér?

Fotoaparát: vylepšený, nikoliv revoluční

Zatímco jiné zahraniční redakce jsou z nového fotoaparátu v iPhone Xs takřka u vytržení, Consumer Reports zachovávají profesorský přístup. Podle recenzentů je jasně patrné vylepšení v oblasti celkové kvality pořízených fotografií, které Applu dávají mírný náskok před konkurencí, zdaleka však prý nejde o převratnou revoluci v oblasti mobilního snímání.

Konstrukce: krása vykoupená křehkostí

Pokud se však budeme bavit o konstrukci a její odolnosti, zde iPhone prohrává na plné čáře. Podle testů spotřebitelské organizace dochází k výraznému poškození iPhonu Xs již po 50 běžných pádech. Samsung Galaxy Note 9 i po stovce pádů na zem vyvázl jen s lehkými oděrkami, bez prasklého, či jinak poškozeného displeje, což je rozhodně zajímavý výsledek. I z tohoto důvodu se iPhone Xs, respektive iPhone Xs Max dostává ve světově uznávaném žebříčku Consumer Reports s celkovým hodnocením 82 bodů na druhé místo. Prvenství si tedy zatím obhájil Samsung Galaxy Note 9 s celkovým počtem 83 bodů. A jak se na hodnocení mobilních zařízení díváte vy? Je pro vás taktéž rozhodující výdrž baterie, doba jejího dobíjení a celková odolnost konstrukce nebo dáváte přednost lepším fotografiím a prostředí iOS?

iPhone Xs Max versus Galaxy Note 9. Kdo je králem letošního roku?

Zdroj
CR

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button