Novinky

Uživateli explodoval jeho iPhone X po aktualizaci operačního systému iOS 12.1

Málokdo si uvědomuje, že uvnitř smartphonů se nacházejí chemické látky, které mohou být v krajních případech velmi nebezpečné. Své by o tom mohl vyprávět Samsung, který před několika lety čelil masivnímu problému s „vybuchujícími“ bateriemi u modelu Galaxy Note 7. Podobné problémy se nevyhýbají ani ostatním výrobcům, což dokazuje i nedávným případ ze Spojených států.

Muž jménem Rahel Mohamad se prostřednictvím Twitteru nechal slyšet, že jeho iPhone X explodoval. Stalo se tak údajně po aktualizaci na verzi operačního systému iOS 12.1. „V průběhu aktualizace se z telefonu začal linout tmavý kouř, po dokončení aktualizace a zapnutí iPhonu se dým stupňoval a následně došlo ke vzplanutí“, uvedl Mohamad redakci webu Gadgets360.

Pokud se podíváme do minulosti, za většinou podobných neštěstí stálo použití neoriginální nabíječky. V tomto případě se ovšem majitel zdevastovaného smartphonu dušuje, že během incidentu byl jeho iPhone připojen do sítě za pomoci standardně dodávaného kabelu a síťového adaptéru.

O případ se okamžitě začal zajímat Apple, který svého zákazníka vyzval k přímé komunikaci. Žádné další podrobnosti k této situaci zatím známy nejsou. Pro tuto chvíli lze také vyloučit, že by šlo o plošnou závadu. S nejvyšší pravděpodobností se jednalo o ojedinělý případ. Apple k podobným hlášení uživatelů vždy přistupuje velmi zodpovědně a poškozená zařízení podrobuje důkladnému ohledání.

Zdroj
Web

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button