Novinky

Nástup ARMu se blíží. Apple začíná připravovat vývojáře na nové procesory Apple Silicon

Procesor hraje v počítači nesmírně důležitou roli a v jistém smyslu ho lze považovat za jakýsi mozek celého zařízení. Na poslední červnové konferenci WWDC Apple představil mnoho novinek. Poprvé jsme spatřili vzhled nového iOS, které už teď denně na svém iPhonu používáme a desktopový systém macOS Big Sur, který snad dorazí co nevidět. Další obrovskou novinkou bylo představení procesorů Apple Silicon. Jedná se o první procesor, který si Apple sám navrhne a vybaví jím budoucí generace svých Maců.

Zdroj: Unsplash

K informaci, že nová řada Maců je za dveřmi, naznačují pozvánky na speciální akci, kterou pořádá přímo Apple. Vybraní vývojáři aplikací pro Apple zařízení byli pozváni na jakési zaučení, jak vlastně nový Apple Silicon bude fungovat. Inženýři z Applu ukážou, jak nový procesor funguje a zároveň jim pomůžou přizpůsobit jejich aplikace, aby na novém Macu fungovaly bez jakýchkoliv potíží.

Apple zatím oficiálně neřekl žádné informace o nových modelech s ARM procesory na palubě, ale podle mnoha spekulací bychom se měli další Apple Keynote dočkat už začátkem listopadu. Samo o sobě to dává smysl – Apple chce aby vývojáři aplikací byli připraveni a aby pro nový Mac bylo co nejvíce kvalitního softwaru již v momentě jeho uvedení na trh. 

Sebastian Himmer

Mám rád vše co alespoň trošku obsahuje počítače. Programátor vytvářející hry a obrovský fanoušek Applu! Počítače mě zajímají už od dětství. Velký fanatik počítačových her. Hrdý redaktor webu ČeskýMac. iPhone XR v kapse, Macbook Air na stole.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button