Novinky

Apple vydal beta verzi macOS Big Sur 11.0.1 pro vývojáře. Finální verze pro veřejnost musí být již za dveřmi

Představení operačního systému macOS Big Sur jsme se dočkali během červnové konference WWDC 2020. Od června už uplynula dlouhá doba, a nová aktualizace se zatím zdá být v nedohlednu. Dnes jsme se ale dočkali dobré zprávy. Apple zveřejnil beta verzi macOS 11.0.1 určenou pro vývojáře. Z toho by se dalo odvodit, že finální verze macOS 11.0.0 je připravena pro veřejnost. Přesné datum vydání však stále visí v nedohlednu.

Pokud už se nemůžete na novou verzi operačního systému dočkat, můžete si stáhnout beta verzi, již finální podoby macOS Big Sur. Stažení beta verze je jednoduché, a můžete si ji nainstalovat buď přímo na váš hlavní disk, nebo na odlišný APFS svazek, který bude zcela izolovaný od vašich dat. 

V nové verzi operačního systému macOS Big Sur jsme se dočkali mnoha novinek, jako třeba předělaného vzhledu celého systému. Novinky se také objevují v ovládacím centru, které si teď budete moct o hodně víc přizpůsobit dle vaší libosti. Vylepšení se také dočkalo centrum oznámení, které se přiblížilo vzhledu jako je na iOS. Webový prohlížeč Safari je nově rychlejší a energeticky úspornější. Aplikace Zprávy na novinkách také nezahálí, dočkali jsme se totiž podobného designu jako u iOS. V aplikaci nechybí zmínky, odpovědi, a vylepšené vyhledávací funkce, která nově může rozpoznávat odkazy, obrázky, a další. 

A co vy? Těšíte se na nový operační systém macOS Big Sur? Dejte nám vědět v diskuzi.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button