Novinky

Uniklé nákresy odhalily finální podobu Apple Watch Series 7

Tento týden jste si na Českém Macu mohli přečíst článek, v němž jsme rozebrali, jaké novinky nás ještě čekají do konce letošního roku. Na seznamu chystaných zařízení nechybí ani Apple Watch Series 7, jejichž odhalení se očekává již příští měsíc. A jak už bývá dobrým zvykem, s blížící se premiérou uniká na veřejnost čím dál více podrobností.

Zdroj: 91Mobiles

Aktuálně nejčerstvější únik má na starosti web 91Mobiles, který publikoval získané CAD nákresy odhalující finální design v pořadí již sedmé generace chytrých hodinek od Applu. Díky povaze dat známe dokonce i přesné rozměry, které budou činit 44x38x9 milimetrů. Pro porovnání, loňské Apple Watch Series 6 (recenze) mají proporce 44x38x10,4 milimetru. Je tedy evidentní, že další generace bude o něco tenčí, což je rozhodně dobrá zpráva. Displej bude opět typu LTPO OLED a nabídne úhlopříčku 1,8 palce.

Apple Watch Series 7 dostanou nový kabátek

Bez větší změny zůstanou ovládací prvky v podobě digitální korunky a jednoho tlačítka na pravém boku hodinek. Na opačné straně pak najdeme přepracované řešení výdechů hlasitého reproduktoru, které jsou na první pohled mnohem větší. Podle renderů to navíc vypadá, že Apple Watch Series 7 si zachovají kompatibilitu se stávajícím systémem řemínků, což potěší všechny potenciální zájemce.

Zdroj: 91Mobiles

O změně vzhledu se spekulovalo již delší dobu. Apple Watch jsou prakticky stejné již od roku 2018, takže svěží design jim 100% prospěje. Pokud jde o funkční výbavu, podle agentury Bloomberg se Apple Watch Series 7 pochlubí zbrusu novým hardwarem, který zahrne vylepšené funkce spojené s ultraširokopásmovým (UWB) čipem. Apple se údajně snažil do další generace hodinek integrovat také senzor pro měření tělesné teploty, ovšem nakonec od toho upustil kvůli blíže nespecifikovaným komplikacím. Zda se tedy dočkáme jiné novinky v oblasti biometrických senzorů, zůstává nadále tajemstvím. V každém případě to vypadá, že Apple Watch Series 7 nabídnou podstatně více změn, než avizovaný iPhone 13, který se má omezit pouze na dílčí novinky.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button