Novinky

Uniklá videa z továrny zachycují výrobní proces iPhonu 8

Letošní situace kolem chystaného iPhonu 8 je v mnoha ohledech odlišná od toho, na co jsme byli v posledních letech zvyklí. V uplynulých týdnech se pravidelně dozvídáme stále více podrobností, které nám dávají nahlédnout pod pokličku vývoje nejočekávanějšího smartphonu roku 2017. Po sérii úniků maket a odhalení klíčových novinek z firmwaru chytrého reproduktoru HomePod (více informací) se do kolotoče spekulací přidávají videa z továrny čínské společnosti Foxconn, která pro Apple zajišťuje kompletaci produktů. První video údajně zachycuje linku, kde jsou zadní kryty iPhonů připravovány k další fázi výrobního procesu.

V případě druhého videa lze nahlídnout na stanoviště, kde pracovníci Foxconnu leští hliníkové šasi před nanesením finální barvy. S ohledem na kvalitu záznamu nelze s jistotou potvrdit pravost ani jednoho ze zveřejněných videí, nicméně oba klipy byly publikovány na Youtube kanálu Slashleaks, který již v minulosti přinesl pohled na předprodukční prototyp Samsung Galaxy S8.

Na věrohodnosti také přidává fakt, že do oficiální premiéry iPhonu 8 zbývá pouhý měsíc a pro Apple je tím pádem stále těžší udržet tajemství. Kalifornský gigant letošní novinkou oslaví desetileté výročí svého smartphonu, který je zároveň nejdůležitějším produktem značky. Není tedy divu, že očekávání jsou skutečně vysoká.

Legendární Home Button končí. V iPhonu 8 ho nahradí virtuální tlačítko

Podle dosavadních informací se iPhone 7s/iPhone 8 pochlubí OLED displejem, který zaujme drtivou část čelní strany. Dalším lákadlem se stane podpora bezdrátového nabíjení a nová forma autentizace za pomoci 3D skenu obličeje. Dříve skloňované čtečky otisků v displeji se s nejvyšší pravděpodobností nedočkáme. Výrobce údajně nestihl tuto technologii dostatečně připravit k masové výrobě a její implementace tak zřejmě nastane až v roce 2018.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button