Novinky

Uměl být kretén, ale jeho kouzla zachránila Apple, prozradil v rozhovoru Bill Gates o Stevu Jobsovi

Spoluzakladatel společnosti Microsoft Bill Gates byl včera ráno hostem ranního rozhovoru na televizi CCN. Moderátor Fareed Zakaria někdejšího nejbohatšího obyvatele planety zpovídal na téma vůdcovství a managementu velkých společností. V této souvislosti se Bill Gates rozpovídal také o Stevu Jobsovi, se kterým jej pojila jak rivalita, tak také vzájemný respekt a později i přátelství.

Bill Gates probral hlubokou krizi Applu v 90. letech, kdy nad dalším osudem společnosti visel obrovský otazník. Otec Microsoftu podle svých slov nevěřil, že se Apple z takových problémů dostane. Díky Josbovu kouzlení se ovšem rival z Cupertina zmátořil a postupně začal růst do dnešní velikosti, uvedl Gates. Osobní charisma Steva Jobse popsal Bill Gates na příkladu počítače NeXT, který vznikl během Josbova působení mimo Apple. Rozhodně to nebylo žádné povedené zařízení a brzy jej potkal značný neúspěch. Přesto však lidi fascinoval. 

Mimoji nemá s Memoji nic společného, dušuje se Xiaomi. Jeho zaměstnanci si však sami popletli reklamy a propagovali Apple

“Ještě jsem nepotkal člověka, který by se Jobsovi mohl vyrovnat ve vyhledávání talentů, povzbuzování toho talentu v lidem a ve smyslu pro design,” uvedl dále Bill Gates. Je však zřejmé, že i Steve Jobs byl člověk jako každý jiný a tak i on měl množství špatných vlastností. Podle Gatese nebylo pro ostatní těžké tyto vlastnosti napodobovat. Spoluzakladatel Microsoftu dokonce řekl, že Jobs někdy mohl být i “kretén”. 

Zdroj
9to5mac

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button