Novinky

Twitter testuje nové ikony mobilní aplikace a úpravy hlavní obrazovky

Upravitelné ikony je dobře známá funkce u mnoha aplikací, ke kterým patří třeba Slack, Telegram nebo i aplikace banky Moneta. Vývojáři aplikací třetích stran mají možnost nabídnout uživatelům úpravu ikony aplikace, tato funkce bohužel není široce využívána.

Na internetu se objevily snímky, které naznačují, že si Twitter začal s touto funkcí pohrávat a dost možná ji hodlá integrovat do své iOS aplikace. Tato možnost zatím Twitteru chybí, takže se jedná o zbrusu novou funkci, která nabídne uživatelům větší kontrolu nad celkovým vzhledem aplikace. Spolu s úpravou ikon by se měla také objevit možnost upravení úvodní obrazovky, která se objeví při každém spuštění aplikace.

Zdroj: www.9to5mac.com

Twitter má zatím 4 návrhy možných ikon, které lze vidět na fotografii výše. Tyto ikony by se mohly objevit jako možnosti, ze kterých by bylo možné vybírat. Zatím jsou funkce pouze ve fázi testování a Twitter sbírá zpětnou vazbu od testerů.

Twitter by také mohl podporovat aplikaci Apollo, která zatím slouží výhradně aplikaci Reddit. Apollo poskytuje poměrně velkou knihovnu různých ikon a změnu vzhledu celé aplikace. Kdyby Twitter integroval Apollo do své iOS aplikace, možnosti úprav by byly ještě větší.

Je také možné, že se na světlo světa nikdy nedostanou a zůstanou jen v konceptech.
Jak se vám líbí nové ikony? Byli byste rádi za možnost úpravy ikony aplikace? Dejte nám vědět v diskuzi.

Sebastian Himmer

Mám rád vše co alespoň trošku obsahuje počítače. Programátor vytvářející hry a obrovský fanoušek Applu! Počítače mě zajímají už od dětství. Velký fanatik počítačových her. Hrdý redaktor webu ČeskýMac. iPhone XR v kapse, Macbook Air na stole.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button