Novinky

Od dubna začne TSMC vyrábět nové procesory pro iPhone 8

Dnes se na čínském webu Economic Daily News objevila informace, podle které se příští měsíc začne v továrnách TSMC vyrábět nový procesor s označením A11. Nový kus křemíku má být vyroben pomocí 10nm FinFET technologie a bude připraven pro budoucí iPhone. Pro srovnání, zatím nejlepší procesor od Applu, čtyřjádrový Apple A10 Fusion byl vytvořen 16nm procesem.

achitektura

10nm FinFET technologie

Zajímavý je také fakt, že veškerá produkce bude probíhat jen v továrnách TSMC. Společnost by podle informací měla do konce července vyrobit okolo 50 milionů nových čipů. Je jasné, že Apple nechce zažít podobnou situaci jako před rokem a půl, kdy s výrobou procesorů A9 pomáhal i Samsung. Ten své čipy vyráběl pomocí tehdejší, nové 14nm technologie, která však pro iPhony 6S a 6S Plus nečekaně znamenala o něco horší výdrž na jedno nabití a trochu menší výkon (rozdíl byl znatelný jen z benchmark testů). TSMC oproti tomu vsadilo na klasiku v podobě 16nm a tento mini souboj vyhráli.

iphoneX_koncept kopie

iPhone 8 nebo 7S má přijít až za několik měsíců, ale už nyní internet zaplavuje spousta informací o nejrůznějších patentech a konceptech, které ve většině případech nevypadají vůbec špatně. Nakonec nám všem ale stejně nezbývá nic jiného než počkat do září, s čím se Apple předvede.

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button