Novinky

Nový patent prozradil, jaké technologie se objeví v další generaci AirPods

Dnes ráno se na americkém patentovém úřadě objevila informace o možnostech využití biometrických senzorů v budoucích AirPods. Hned trojice nových patentových přihlášek (všechny jsou téměř identické) má přinést vylepšení v podobě senzoru v části sluchátka, které doléhá na tzv. tragus, což je chrupavčitý výstupek na ušním boltci, který zakrývá vstup do zevního zvukovodu. Na podobném principu fungují i Apple Watch.

20570-22540-170316-Buds-2-l

Jedná se o zařízení, které vysílá dva světelné paprsky o různých frekvencích. Apple však myslel i na uchycení celého systému. Aby nedocházelo k nepřesnostem měření vlivem špatného kontaktu senzoru s uchem, vymysleli inženýři jakousi záchytnou část, která by se opírala o vnější ucho. Tímto by se mělo dosáhnout spolehlivých výsledků například při měření srdečního tepu. Další dva patenty se už zaměřují jen na detaily okolo mikrofonu nebo senzoru přiblížení.

20570-22542-170316-Buds-4-l Apple by rozhodně nebyl první, kdo využije sluchátka k těmto účelům. Mezi nejznámější výrobce patří Jabra, která je se svým modelem na trhu už téměř 2,5 roku. Rozhodně ale můžeme pohlédnout směrem, kterým se Apple v segmentu svých sluchátek ubírá. Zda tyto dnešní patenty využije je však ve hvězdách.

20570-22541-170316-Buds-3-l

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button