Novinky

Konec jedné kapitoly? iPhone 8 má přijít o ikonické tlačítko se čtečkou otisků

Přestože finanční výsledky za poslední kvartál loňského roku ukázaly, že aktuální generace iPhone 7/Plus opět zabodovala, skalní příznivci značky neskrývají svá zklamání. Strůjcem negativního vnímání je nedostatek inovací a tři roky starý design, který začíná být značně okoukaný. Náprava má podle mnohých informací dorazit s nadcházejícím modelem, který přijde s celou řadou novinek. Nejžhavější želízko z ohně vytáhl analytik Rod Hall z JP Morgan, který do světa vypustil zprávu, podle níž iPhone 7s (iPhone 8) přijde o ikonické tlačítko pod displejem kombinující čtečku otisků.

iphone-8-concept-1

Za radikální změnou v rozvržení údajně stojí snaha o maximální využití čelní plochy ve prospěch displeje. Vedení Applu se rozhodlo drtivou většinu přední strany smartphonu vyplnit zobrazovacím panelem. Biometrický snímač má údajně nahradit 3D skener. Nová technologie bude umět rozpoznávat obličej uživatele.

iphone-iris-scanner

Podle zdroje půjde o velice spolehlivou a především bezpečnou formu autentizace. Ačkoli toho o 3D skeneru zatím příliš nevíme, zdroj uvádí, že integrovaný laser má kalifornskému výrobci pomoci otevřít nové dveře do bankovních institucí, které nepovažují otisky prstů za adekvátní ochranu.

apple-iphone-8-will-reportedly-feature-an-iris-scanner-512844-2

3D skener má kromě bezpečnostní funkce přinést zcela nové možnosti při vývoji mobilních aplikací. Schopnosti stereoskopického skenování budou mimo jiné využity pro rozšířenou realitu, do které Apple vkládá nemalé naděje. Pokud se výše zmíněné zvěsti skutečně naplní, další generace iPhonu by mohla definovat nový směr, kterým se bude segment mobilní elektroniky v následujících letech ubírat.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button