Novinky

TSMC se o svou budoucnost bát nemusí. Nadále bude výhradním dodavatelem procesorů pro iPhony

Tchajwanská společnost TSMC už nějaký ten rok rozhodně nemusí řešit existenční problémy. Procesory do iPhonů dodává již od roku 2013 (Procesor Apple A7 v iPhone 5S), přičemž od roku 2016 je výhradním dodavatelem čipů pro kalifornského giganta v mobilním odvětví. A podle všeho dostane TSMC zakázku i na budoucí procesor Apple A13, který by měl tikat ve všech iPhonech představených v roce 2019.

Veškeré mobilní procesory pro Apple vyrábí od roku 2016 výhradně společnost TSMC

S touto informací přišel jako první Brett Simpson v rozhovoru pro americký elektronický magazín EE Times. „Pokud TSMC udrží svůj vývojový trend na takové úrovni jako doposud, Apple nemá jediný důvod poohlížet se po jiných dodavatelích.“ Tchajwanská společnost, na rozdíl od konkurence, v průběhu let konstantně snižuje výrobní velikost svých čipů a striktně dodržuje původní plány. Její vedení již dříve také potvrdilo, že do roku 2020 chystají vynaložit celkem 25 miliard dolarů na vývoj 5nm procesorů, což je vzhledem k dosavadním zkušenostem s TSMC pro Apple určitě velmi pozitivní informace.

Do konce roku 2022 budeme vyrábět 3nm procesory, tvrdí TSMC

 

Štítky

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close