Novinky

Do konce roku 2022 budeme vyrábět 3nm procesory, tvrdí TSMC

Přestože je taiwanská společnost TSMC už druhým rokem výhradním dodavatelem procesorů pro všechna mobilní zařízení od Applu, na vavřínech rozhodně neusíná. Potvrzuje to i čínský deník DigiTimes, který v tomto týdnu přišel se zajímavou zprávou, že TSMC plánuje do konce roku 2022 vyrábět čipy s 3nm technologií. Nejprve bude ale nutné překonat hranici 5nm, která by podle předpokladů měla být pokořena již o dva roky dříve (v roce 2020). Jen pro představu, iPhone 7, uvedený v září 2016, disponuje procesorem s 16nm technologií. Nejnovější iPhone X je pak osazen 10nm procesorem A11 Bionic.

TSMC je aktuálně jediným a výhradním dodavatelem procesorů pro Apple

Je všeobecně známé, že procesory jsou alfou a omegou všech chytrých zařízení a technologický svět nikdy nespí. Tohle samozřejmě moc dobře vědí i v TSMC a díky zmiňované prognóze do budoucna mají s velkou pravděpodobností zajištěn i příslib Applu na dalších několik let.

TSMC nemusí zůstat jen u výroby procesorů. Podle informací totiž připravuje také MicroLED displeje

Z pohledu čínské společnosti však nemusí zůstat jen u procesorů. Už několik měsíců se totiž šušká, že TSMC pracuje na MicroLED displeji, který by mohl být nástupcem OLED panelů. Technologie MicroLED vyniká především nízkou spotřebou energie, vysokým jasem, saturací barev a dlouhou životností. Z pohledu rozšířené reality, na kterou Apple dost vsází, by tak mohlo jít o ideální zobrazovací řešení.

Apple jako modla i kat všech dodavatelů. Kdo stojí za výrobou komponentů pro iPhone X?

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button