Novinky

Tržní podíl Intelu nebezpečně klesá kvůli platformě Apple Silicon

Minulý rok byl pro Apple počítače velmi pestrý. Apple oznámil, že v následujících dvou letech chce nadobro ukončit spolupráci s Intelem a pár minut po tomto sdělení představil nový čipset M1. I přesto, že to bylo očekávané, fanoušci Applu byli překvapeni. Macy osazeny novým čipsetem disponují výkonem, který je prakticky srovnatelný s nejdražšími konfiguracemi MacBooků s Intel procesory. Poté jsme také mohli vidět obrovský pokrok v práci s operační pamětí a ve výdrži baterie. Tato novinka pro Intel samozřejmě znamenala nepříjemnou situaci. Zájem o Macy s Intel procesory výrazně klesl a skoro každý uživatel, co si koupil v poslední době nový Mac, sáhl po variantě s M1.

Zdroj: apple

V roce 2021 se očekává, že Intel ztratí 50 % objednávek od Applu, tento trend bude pokračovat také v příštím roce, kdy se očekává ukončení spolupráce. Kvůli Apple Silicon, ale i dalším okolnostem, tržní podíl Intelu nejspíš klesne pod 80 %, jak informoval deník DigiTimes. Intel si je tohoto nebezpečí plně vědom, a už také vytvořil několik reklam, které se snaží pošpinit jméno čipu M1. Intel se také neustále snaží vyvíjet nejrůznější novinky, kterými by překvapil svět notebooků. Tyto pokusy však byly pokaždé neúspěšné.

Čipset M1 je pouze začátek a Apple tu rozhodně nekončí. Co nám americká společnost přinese dál, zatím není jisté, ale mohli bychom se již brzy dočkat nových MacBooků Pro, jak jsme ostatně informovali v našem článku pár dnů zpět.

Sebastian Himmer

Mám rád vše co alespoň trošku obsahuje počítače. Programátor vytvářející hry a obrovský fanoušek Applu! Počítače mě zajímají už od dětství. Velký fanatik počítačových her. Hrdý redaktor webu ČeskýMac. iPhone XR v kapse, Macbook Air na stole.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button