Novinky

Kdy se konečně dočkáme nových MacBooků Pro? Brzy to rozhodně nebude

Řada zpráv od analytiků přes zasvěcené blogery až po notorické leakery hovořily o tom, že Apple představí novou generaci MacBooků v průběhu vývojářské konference WWDC. Toho jsme se nakonec ani náznakem nedočkali, což mezi komunitou fanoušků vyvolalo ještě více otázek. 

Podle webu DigiTimes se nových Maců jen tak nedočkáme, jelikož dodavatelé komponent, jako je například podsvícení klávesnice, začnou s masovými dodávkami až ve třetím čtvrtletí letošního roku. To samé se prakticky týká i společnosti TSMT, která má Applu dodávat mini-LED displeje pro nové MacBooky Pro.

Foto: macrumors

Podle dalších zdrojů má Apple začít s masovou produkcí jednoho ze dvou modelů koncem druhého čtvrtletí, z čehož lze snadno odvodit, že oficiální premiéry se nedočkáme dříve jak na konci léta. DigiTimes ve svém tvrzení dodává, že jako první máme počítat s 14“ MacBookem Pro, který následně doprovodí 16“ MacBook Pro, srdcem obou počítačů se stane procesor M2. Technicky vzato půjde opět o čipset, který bude kombinovat celou řadu koprocesorových jednotek včetně výkonné GPU.

Názory na termín uvedení jsou poměrně široké, nicméně všechny indicie odkazují na třetí čtvrtletí letošního roku. Když do kontextu zařadíme premiéry iPhonu 13 a Apple Watch Series 7, které proběhnou v září, logicky se nabízí říjen, nebo nejpozději začátek listopadu. Pokud se nic zásadního nezmění, říjen se vščak jeví velmi reálně. Apple by tím navíc včas zachytil předvánoční horečku, která se každoročně podílí na masivním odbytu všech produktů s logem nakousnutého jablka. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button