Novinky

Trump zuří kvůli smazanému videu. Facebook a Twitter se odvolávají na autorská práva

Spojené státy aktuálně zmítají protesty vyvolané usmrcením George Floyda policistou. I v roce 2020 tak celá Amerika řeší rasové otázky. Protesty, které se mnohdy zvrhly v násilné rabování, teď nechme k analýze jiným médiím. V souvislosti s aktuálním děním se ale ukázalo, jak do věci dokáží zasáhnout technologické společnosti. Donald Trump, kterého rozhodně nemůžeme označit na prezidenta sjednotitele, se v předvolebním období logicky snaží získat na svou stranu co největší část veřejnosti.

Zdroj: flickr

Proto administrativa republikánského prezidenta natočila krátké video, které se mělo šířit po sociálních sítích. V tom ale do hry vstoupili provozovatelé těchto platforem. Čtyřminutové propagační video totiž Facebook, Instagram i Twitter sáhl. Hlavním důvodem tohoto kroku, který se nepřekvapivě stal terčem kritiky, je porušení autorských práv. Reakce Donalda Trumpa na sebe nenechala dlouho čekat. Na Twitteru krok této sociální sítě označil za ilegální. CEO Twitteru Jack Dorsey tím, že takové nařčení není pravdivé. Uvedl totiž, že video bylo staženo kvůli autorským právům, nikoliv kvůli jakýmkoliv cenzurním tlakům.

Premiéra iPhonu 12 je v ohrožení. Dodavatelé Applu pravděpodobně nestihnou včas dodat klíčové komponenty

Ze stejného důvodu video staženo i z Facebooku. Alespoň to tedy uvedl mluvčí společnosti. Stranou zůstal Youtube, který na svých stránkách video nechal. Podle této sítě je totiž video z hlediska autorských práv v pořádku. Není jasné, kdo stížnost na porušení autorských práv na sociálních sítích podal. Video se ovšem skládá z množství různých záběrů. Některé tak prezidentský tým pravděpodobně získal nelegální cestou.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. co je tohle za zpravodajství? Ta vaše nenávist vůči Trumpovi je tak očividná, že do toho mícháte vlastní tvrzení jako další ultralevicoví pisálci v této zemi? Co má znamenat ta věta “Donald Trump, kterého rozhodně nemůžeme označit na prezidenta sjednotitele”??? Kde je objektivita? To jste si vymyslel sám, nebo opsal od podobného demagoga z CNN? A další Vaše prasárny “Není jasné, kdo stížnost na porušení autorských práv na sociálních sítích podal. Video se ovšem skládá z množství různých záběrů. Některé tak prezidentský tým pravděpodobně získal nelegální cestou.” Buď uvedete jako rozumný člověk – co tedy konkrétně získal Trump nelegální cestou a doložíte linky na více zdrojů, nebo jen plkáte a plivete.

    1. Dobrý den,

      jsem redaktorem technologického webu, o politice tak píšeme skutečně jen minimálně. V tomto případě tomu tak bylo proto, že se správa týká technologických firem, tedy našemu oboru. Že jsem si dovolil lehce popustit uzdu svým názorům, není zločin. Ale pokud vás mohu uklidnit – k ultralevicovosti mám opravdu daleko. Nejsme zpravodajské médium, jsme magazín, který má poněkud volnější pravidla. Jistě jste zastáncem svobodné společnosti a k ní různé názorové proudy patří, stejně jako jejich respektování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button