Novinky

Premiéra iPhonu 12 je v ohrožení. Dodavatelé Applu pravděpodobně nestihnou včas dodat klíčové komponenty

Na nové iPhony si letos budete muset vystát frontu

Za poslední roky jsme si zvykli, že září se vždy neslo v duchu premiéry nových iPhonů. Podle nejnovějších informací to ovšem vypadá, že iPhone 12 nabere značné zpoždění. Toto tvrzení se opírá o vyjádření společnosti Broadcom, která Applu dodává moduly pro bezdrátové sítě včetně Wi-Fi a Bluetooth čipů.

Poněkud znepokojivá informace se objevila po čtvrteční konferenci Broadcomu, kde generální ředitel Hock Tan uvedl, že jeden z chystaných smartphonů severoamerického výrobce nabírá zpoždění. Ačkoli zde nebyl přímo zmíněn Apple, není těžké se dovtípit, že jde právě o iPhone 12 (Pro).

iPhone XS Max
Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Richard Streit)

Za zpožděním stojí především globální pandemie COVID-19, která donutila část dodavatelského řetězce Applu dočasně uzavřít továrny. Je tedy otázkou, jak na situaci zareaguje Apple. V Cupertinu údajně zvažují posunutí premiéry na říjen. Ve hře je také varianta, že Apple představí iPhone 12 a iPhone 12 Pro tradičně v září ovšem s odloženou dostupností.

Zdroj: Phonearena

Od Applu se letos očekává, že modelová řada iPhone 12 bude zahrnovat celkem čtyři modely. Všechny novinky mají být vybaveny 5nm čipsetem A14 Bionic, který se bude pyšnit 15 miliardami tranzistorů. Operační paměť se zastaví na hodnotě 4 GB v případě iPhonu 12, lépe vybavený iPhone 12 Pro a iPhone 12 Pro Max se pochlubí dokonce 6 GB RAM. 

Zdroj
phonearena

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button