Novinky

Tři novinky, které se můžou objevit v připravované aktualizaci macOS 13

V jednom z předchozích článků jsme si představovali novinky, které by se mohly objevit v iOS 16. Teď se však posuneme směrem k platformě macOS. Tento systém má mnohem delší historii než iOS a je tedy obtížnější neustále vymýšlet nové a nové funkce, které by do něj mohly být přidány. Fanoušci se ale opět činili a nadhodili několik zajímavých vylepšení, kterých bychom se mohli v nové verzi systému macOS 13 dočkat.

Zdroj: Unsplash (autor: ia Baker)

Záloha na iCloud pomocí Time Machine

Toto přání bylo na seznamu už minulý rok, ale bohužel nebylo vyslyšeno a zálohy pomocí Time Machine jsou tedy stále dostupné pouze pro externí disky a síťová úložiště NAS. Zálohování je velmi důležité a rozhodně se nevyplácí jej nepodceňovat, jelikož přijít o svoje osobní data jako fotografie, videa či soubory by pro většinu z nás bylo opravdu katastrofální. Nejjednodušším způsobem zálohování na Apple zařízeních je pochopitelně iCloud, a proto si zákazníci přáli, aby v novém macOS byly přidány automatické zálohy pomocí Time Machine. Automatizace totiž může předejít řadě problémů jak z technické, tak uživatelské stránky.

Větší přizpůsobení ovládacího centra

Ovládací centrum přišlo již s verzí Big Sur a ve spoustě případů dokáže být vcelku užitečnou pomůckou. Rozhodně však není tak propracované, jako je tomu u iPhonu či iPadu. Jednotlivé prvky totiž nemůžete měnit či jinak posouvat a obecně nenabízí tolik možností individuálního přizpůsobení. Dalším přáním je tedy vylepšit ovládací centrum tak, aby bylo na stejné úrovni jako u iOS a iPadOS.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: David Pravda)

Zlepšení stability systému

Asi největší přání pro dlouhodobé uživatele macOS, je zlepšení stability a oprava chyb. Samozřejmě kdyby na pódium při WWDC přišel viceprezident softwarového inženýrství Craig Federighi a oznámil, že Apple pouze opravil chyby, tak by byla velká část uživatelů naštvaná. Spoustě z nás by to však vůbec nevadilo a mnohem radši bychom uvítali, kdyby byl macOS tak odladěný jako některé ze starších verzí. S přinášením nových funkcí totiž přibývá i nemálo chyb, které znepříjemňují celkový uživatelský zážitek. Osobně tedy doufám, že se splní ze seznamu právě tato položka.

Jaké novinky byste v další verzi macOS ocenili a co podle vás patří mezi aktuálně největší slabiny Maců? Dejte nám vědět v diskuzi. 

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button