Novinky

Tři nejlepší vylepšení, které by mohlo přinést iOS 16

Apple před pár dny ohlásil datum své každoroční vývojářské konference WWDC. Jako obvykle se hned po pár hodinách začaly objevovat nejrůznější spekulace a domněnky o nových funkcích, které by mohly být teoreticky představeny. Nikdo z nás pochopitelně nemůže vědět, jaké novinky budou na WWDC odhaleny, spousta uživatelů však byla kreativní a vymyslela několik tipů na funkce, které by mohly být do nových verzích systémů potencionálně přidány. Zdůrazňuji však, že se nejedná o žádné úniky či potvrzené informace, ale pouze o fanouškovská přání.

Always-on displej

Po přidání Always-on volá spousta uživatelů už několik let. Tato funkce je totiž na Android telefonech dost oblíbená, jelikož zobrazuje notifikace a základní informace jako čas a datum i na vypnuté obrazovce. Do iOS ale bohužel zatím tato možnost přidána nebyla a oficiálně o ní nepadly vůbec žádné zmínky. Osobně vůbec nevidím důvod, proč by na iPhonech být neměla. Apple ji totiž implementoval již u svých hodinek, kde může být tento režim mnohem více náchylný na razantní snížení celkové výdrže baterie. Zatímco na Apple Watch může tato funkce sebrat okolo 30 procent za den, tak u telefonu se bavíme o zhruba 5 až 10 procentech. Výdrž baterie by tedy v kombinaci s OLED displejem nemusela být problém a Applu už v přidání Always-on téměř nic nebrání.

Zdroj: macrumors

Interaktivní widgety

S příchodem iOS 14 nastaly u widgetů razantní změny. Ve většině případů jsou aktuální verze mnohem lepší než ty předešlé, v jednom ohledu však bohužel trochu zhoršily svoji funkčnost. Ztratily totiž interaktivitu. Nyní se na widgetech mohou sice aktualizovat a zobrazovat aktuální informace, pokud však na jakýkoliv z nich klepnete, tak místo vykonání akce otevřete přidruženou aplikaci. Osobně mi chybí například rychlé předvolby kontaktů, u kterých jste mohli jednoduše zavolat dané osobě pouze kliknutím na ikonu ve widgetu. Byl bych tedy opravdu rád, kdyby se tato funkcionalita vrátila.

Zdroj: Macrumors

Zobrazení stavu baterie ve stavovém řádku

Ačkoliv to může znít jako maličkost, tak spousta majitelů iPhonů s Face ID by ji rozhodně uvítala. Po změně odemykání telefonu se totiž musel přidat i výřez, který ukrojil značnou část stavového řádku a na zobrazení stavu baterie v procentech už tedy nezbylo místo. U iPhonů 13 jsme čekali, že se po zmenšení výřezu zobrazení procent kapacity baterie vrátí, tyto domněnky byly ale bohužel mylné. Při změně uspořádání prvků ve stavovém řádku by se teoreticky mohlo uvolnit místo přesně na tuto informaci. Snad nás tedy vývojáři překvapí a tuto funkci do iOS 16 implementují.

Tomáš Kočí

Student elektrotechnické školy, který doslova propadl technologiím všeho druhu. Jeho největší vášní jsou počítače, mobilní telefony a audio technika, a samozřejmě také vše, co souvisí se společností Apple. Volný čas tráví hraním na trubku a na bicí.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button