Novinky

Transcend představilo StoreJet 600: praktický a elegantní SSD disk pro Macy

Firma Transcend externí SSD disk určený pro počítače Mac s komerčním označením StoreJet 600.StoreJet 600 je umístěn v praktickém hliníkovém pouzdru v barevném provedení Space Gray a skvěle tak ladí se stejnou barevnou variantou počítačů s logem Applu. Disk nabízí 240 GB úložného prostoru pro data a vyznačuje se přenosovou rychlosti až 470 MB/s. S Macy komunikuje prostřednictvím rozhraní Thunderbolt 3, a v případě starších zařízení využívá konektor USB typu A. Pro úplnost je vhodné dodat, že oba typy kabelů jsou součástí prodejního balení.

Zařízení je formátováno v systému HFS+, lze ho však připojit k PC a formátovat v systému exFAT nebo NTFS. Disk dále podporuje funkci Time Machine a lze ho tak použít k zálohování systému a uživatelských dat z interního úložiště. Součástí produktu je také doprovodná aplikace Transcend Elite pro macOS a Windows. Software umožňuje vytváření záloh, včetně synchronizace s cloudem a jejich následnou správu a také šifrování uložených souborů. Transcend StoreJet lze pořídit za doporučenou maloobchodní cenu 4 510 Kč.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

2 Komentáře

  1. Tak jak to je napsané, to neodpovídá realitě a specifikaci výrobce. Prosím o přesnost, docela zásadní je, že zařízení neobsahuje Thunderbolt 3 , jak uvádíte…je tam obyčejný USB-C konektor a na tom je USB 3.1 Thunderbolt 3 zařízení opravdu neobsahuje. Pro jistotu jsme odeslal na společnost dotaz…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button