Videa

Vytunili jsme MacBook Pro. Stačily nám k tomu pouze dva šroubováky

Apple u současných modelů MacBook Pro již přešel ke koncepci, která staví na maximální integraci hardwaru. To v praxi znamená, že všechny klíčové komponenty jsou napevno připájeny k základní desce. Tím pádem je znemožněna jejich snadná výměna a uživatel je donucen žít s takovou konfigurací, jakou si při koupi zařízení zvolil. O něco přívětivější situace se týká předposlední generace MacBooku Pro, který je osazen SSD úložištěm zapojeným do přizpůsobené sběrnice typu PCIe.

Pokud se tedy uživatel rozhodne pro jeho výměnu, může vše zvládnou v domácích podmínkách a během několika málo minut. My jsme se k tomuto účelu rozhodli otestovat špičkový Transcend JetDrive 825, jehož textovou recenzi jste si mohli již na našem webu přečíst. Celou proceduru jsme se ovšem rozhodli také zdokumentovat formou videa.

Recenze Transcend JetDrive 825: nejsnazší cesta, jak Macu vdechnout nový život

Pokud si nechcete nechat ujít další videa ze světa Applu a moderních technologií, nezapomeňte se přihlásit k odběru našeho YouTube kanálu GizLife.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

4 Komentáře

 1. Přesně tohle jen ten důvod proč si svůj MacBook Pro 2015 necham do té doby, dokud bude fungovat. Současná politika Applu, kdy nejde v Macbooku nic vymenit mi leze na nervy.

 2. U sebe pouzivam redukci do ctecky karet, ale uprimne to je spis nouzovy reseni nez plnohodnotný rozsireni paměti. O kitu Transcend slysim poprvé a musim uznat že výpadá zajímavě.

 3. Ahojte.

  Ako dostanem na nový disk OS?

  Nabootuje mi to z pôvodného disku keď bude pripojený ako externý?

  1. Dobrý den,
   jak jsem zmiňoval ve video či textové recenzi kolega, k migraci kompletního obsahu původního disku můžete využít buď diskovou utilitu v macOS či libovolný klonovací software.

   Ano, OS vám nabootuje z původního disku, který bude připojený externě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button