Novinky

TP-Link rozšiřuje populární řadu mesh sítí Deco

TP-Link představilo na veletrhu IFA čtyři nové mesh systémy ze své široké řady Deco. Především se jedná o Deco X60, které kromě inteligentní mesh technologie disponuje také novým standardem Wi-Fi 6. Stejně jako jeho menší bratr, Deco X20. TP-Link také představil novou verzi Deco P9, která je vybavena funkcí datového přenosu přes elektrické vedení, jakož i Deco E3 v roli cenově dostupného mesh systému.

Deco X20

Zařízení Deco X20 je o něco menší než Deco X60, ale stejně výkonné. Má též Wi-Fi 6 a dosahuje rychlosti až 1800 Mbit/s. Každá jednotka komunikuje ve dvou pásmech, má dva gigabitové porty a je vybavena bezpečnostním řešením HomeCare, které přináší bezplatný antivirový software a rozsáhlé funkce pro ochranu dětí na internetu. V případě chytrých domácností funguje Deco X20 jako rozbočovač pro správu bezdrátových zařízení prostřednictvím IFTTT nebo lze nastavovat vybrané síťové funkce přes hlasové asistenty Alexa nebo Google Assistant. V závislosti na aktuální potřebě jej lze nastavit i jako přístupový bod.

Recenze TP-Link Deco M5: nejefektivnější způsob, jak na kvalitní Wi-Fi do celého domu

Deco P9

Toto Deco kombinuje inteligentní mesh síť s technologií powerline umožňující přenos dat přes elektrické vedení. To znamená, že WLAN signál lze zprostředkovat na vzdálená místa, i za tlusté stěny a stropy, až do dílny, garáže či zahradního domku. Ve srovnání s již dostupným systémem Deco P7 nepřichází P9 v podobě designových disků, ale ve stylovém sloupkové provedení, a lze jej proto snadněji integrovat do domácího prostředí. Pokud chcete připojit k síti televizor, set-top box, herní konzoli nebo PC pomocí kabelu, můžete využít dva gigabitové porty na každé jednotce.

Deco E3

Nejefektivnější způsob, jak nahradit stávající Wi-Fi infrastrukturu za moderní Wi-Fi mesh síť, představuje právě model Deco E3. Balíček se skládá z routeru a extenderu. Po instalaci pak v domácnosti vytvoří inteligentní, jednotnou mesh síť s jedním síťovým názvem, např:. “Domácí Wi-Fi”. Pro kabelové připojení je pak k dispozici gigabitový port a Deco E3 podporuje také Alexu a IFTTT.

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button