Novinky

Touch ID a Face ID bok po boku aneb iPhone jako nedobytná tvrz už v roce 2021?

Touch ID a Face ID. Dvě technologie, které jsou skalním přívržencům nakousnutého jablka více než známé. Ještě nikdy se však neobjevily bok po boku v jediném smartphonu. To se ale podle Ming-Chi Kua má změnit. Známý analytik, který je už dlouhá léta pověstný svým přesným odhadem, včera totiž zveřejnil zprávu, ve které tvrdí, že Apple v roce 2021 vydá iPhone podporující jak Face ID (rozpoznávání a odemykání telefonu pomocí obličeje), tak i Touch ID (rozpoznávání a odemykání telefonu otiskem prstu).

Podle Ming-Chi Kua by měl být kalifornský gigant v následujících osmnácti měsících schopen doladit veškeré technické nedostatky, mezi než v současnosti patří především vysoká spotřeba energie Touch ID uloženého pod displejem, velikost samotného snímače nebo rychlost skenování. Ve hře je také možnost, že Apple sáhne po ultrazvukovém systému rozpoznávání otisku prstů od Qualcommu, který nabízí například nejnovější model od Samsungu. Jestli se spojení obou moderních technologií inženýrům z Cupertina skutečně povede, na to si budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Co by na to asi řekl Steve Jobs? iPhone 11 bude údajně podporovat Apple Pencil

Tak či onak, je zřejmé, že Apple chce i nadále sázet na svou dosavadní strategii a zabezpečení uživatelských dat pro něj bude i do budoucna hrát jednu z hlavních rolí. A co vy, uvítali byste možnost zabezpečení těmito dvěma možnostmi?

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button