Novinky

Co by na to asi řekl Steve Jobs? iPhone 11 bude údajně podporovat Apple Pencil

Pokud bychom se podívali na průměrný 12 let starý dotykový telefon, jednalo se o krabičku s ne příliš citlivým displejem, jejíž součástí byl i plastový stylus. Steve Jobs tento způsob ovládání telefonu nesnášel a snil o dotykovém telefonu, který půjde jednoduše a pohodlně ovládat pouze prsty. První iPhone představený v roce 2007 to díky nové technologii dotykové vrstvy skutečně dokázal.

Nyní se ovšem Apple podle informací analytiků společnosti Citi Research chystá tuto tradici zbořit. iPhone 11, který se ukáže už za několik týdnů, by totiž podle nich měl přinést podporu elektronické tužky Apple Pencil. Jistě, chytrá tužka, kterou Apple vytvořil pro své tablety, není jen obyčejnou plastovou tyčinkou, jak tomu bylo zvykem u prvním smartphonů. Přesto se podle mnohých jedná o zásah do filozofie Applu, který by se Stevu Jobsovi rozhodně nezamlouval. 

Apple si stále drží třetí místo na trhu. V patách je mu Xiaomi a Oppo

V tuto chvíli jde navíc jen o jednu z mnoha spekulací, které veřejnost před premiérou nových iPhonů již tradičně zaplavují. Sluší se totiž připomenout, že podobná zpráva kolovala již loni před představením iPhonu XS/Max. Jak všichni víme, tato generace iPhonů Apple Pencil nakonec nepodporuje. Jak to s novodobým stylusem pro iPhony ve skutečnosti bude tentokrát, se dozvíme již za několik týdnů.

Zdroj
Phonearena

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button