Novinky

Apple si stále drží třetí místo na trhu. V patách je mu Xiaomi a Oppo

Nové výzkumy zabývající se odhadem podílů výrobců na mobilním trhu jsou opět tady. Stojí za nimi společnosti Strategy Analytics a Counterpoint Research. Ačkoli se oba výzkumy od sebe v jistých ohledech liší, výzkumníci z obou táborů se přesto na pár věcech shodují. První z nich je aktuální podíl značek na trhu v tomto pořadí

  1. Samsung
  2. Huawei
  3. Apple
  4. Xiaomi
  5. Oppo

Druhým faktem, který potvrzují oba výzkumy je to, že Apple jako jediný z pěti gigantů ztrácí podíl na trhu. Přestože se Xiaomi a Oppo podílem na trhu pomalu dotahují na cupertinského giganta, tak zatím v ohrožení není a svou třetí pozici si nadále kontroluje. I na tomto tvrzení se obě strany shodnou.

iPhone XS Max

Nicméně detaily v číslech se u obou z nich liší. Podle Strategy Analytics byl tržní podíl společnosti Apple ve druhém čtvrtletí roku 2018 – 11,8 %. O rok později, ve stejném čtvrtletí tohoto roku je aktuální podíl Applu 11,1 %. Jde tak o mírný pokles. Podle Counterpoint se ve stejné době jedná o pokles z 11,3 % na 10,1 %.

Dle Counterpoint jde o nejhorší čtvrtletí Applu vůbec. Tvrdí také, že Xiaomi má na trhu momentálně 9 % oproti Applu s 10,1 %. Jejich predikce říká, že Xiaomi pomalu ukusuje z jablka a do jednoho roku by tak mohlo převzít třetí pozici v celkovém pořadí.

iPhone XS Max
iPhone XS Max

Realita je ale trochu jiná. Druhé čtvrtletí roku je pro Apple vždy o něco horší. Je to způsobeno především čekáním na nové iPhony, které jsou už tradičně představovány začátkem září. Skutečnou situaci Applu ukáží až výsledky třetího a čtvrtého kvartálu. Mimo to bylo na základě zprávy o výnosech jablečného giganta zjištěno, že od roku 2012 iPhony poprvé představují méně než polovinu příjmů Applu. Jak je vidět, o slovo se opravdu začínají hlásit služby a nositelná elektronika.

Zdroj
9to5mac

Dominik Lipavský

Rád čtu a občas také píšu o všem, co souvisí s firmou Apple, technologiemi a mobilní elektronikou. Volný čas nejraději věnuji sportu a své drahé polovičce.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button